Служби у справах дітей є лише в трьох ОТГ Львівщини

Львівщина є ініціатором змін до законодавства, які зобов’язують у кожній об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) мати службу у справах дітей. Наразі такі структури є лише в трьох ОТГ.

Про це 29 листопада під час прес-конференції на тему: «Як ОТГ на Львівщині боротимуться зі сучасним рабством», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис.

-Створюють ОТГ, але акцент роблять на дороги, народні доми, освітлення, а соціальна складова залишається поза увагою,- наголосив Володимир Лис.

Сьогодні у закладах інституційної системи на Львівщині, за словами Володимира Лиса, є п’ять тисяч дітей, сиріт з них – лише 120 лише. 

-Це – при живих батьках, – каже чиновник. – Зараз відбувається реформа цих закладів, діти повертаються в родини і є загроза втягування їх у рабство, жебракування, проституцію.

Кримінальний кодекс посилив покарання за злочини, пов’язані з торгівлею дітьми.

-Утягнення дітей у жебрацтво кваліфікують як найгіршу форму дитячого рабства.  До трьох років позбавлення волі загрожує особам за втягнення дітей у жебракування. 1031 дитина на Львівщині перебуває в складних життєвих обставинах. Але це не повна інформація. Органи місцевої влади не завжди готові це показати – підсумовує Володимир Лис.

Архіви