«Слуга народу» не має жодного стосунку до опитування від Зеленського 25 жовтня – представниця політсили у Львові

Це – ініціатива лише Президента і виключно його. І, як глава держави, він має право спілкуватися з людьми та цікавитись їхніми думками.

Такою є позиція юристки Олени Остимчук, кандидатки до Львівської обласної ради від партії “Слуга народу”, пише Dailylviv.

– Це опитування – виключно ініціатива Президента, а не нашої політичної сили. Він має на це право. Жодного порушення Конституції України у цьому опитуванні немає, адже ст. 69 Конституції України передбачає наступне: «Народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії». Втім, усі знають відому фразу, що там, де два юристи – три думки. Тому нині є багато трактувань таких дій з боку різних політичних сил, – сказала вона під час засідання: «Що виборцям Львівщини робити з 5-ма запитаннями Президента України В. Зеленського у день виборів – 25 жовтня?» у Львівському пресклубі.

За словами Олени Остимчук, таке опитування не буде проводитись на безпосередньо на дільницях, тому норми законодавства тут дотримані.

– Тільки за межами дільниць. І це буде вільне волевиявлення кожного виборця. Той, хто захоче, підійде до волонтерів і дасть відповідь на запитання. Ніхто нікого не змушує і ні до чого не зобов’язує, – пояснила вона.

Олена Остимчук зазначила, що щиро не розуміє, чому довкола опитування від Зеленського в суспільстві здійнявся такий галас і ажіотаж.

– Насправді – це добра ініціатива. Я би хотіла, щоб не тільки президент, але й інші депутати проводили такі опитування. Тому що в нас не звикли запитувати думку людей. Насправді ми знаємо, що люди хочуть, аби з ними спілкувались і прислухались до їхньої думки у важливих питаннях. Я буваю на зустрічах і знаю, що вони ставлять дуже доречні й конструктивні запитання. І це допомагає тримати зв’язок із громадою, щоб працювати спільно над вирішенням проблем, – вважає вона.

Жодних юридичних наслідків опитування від Зеленського не матиме, адже це не є референдум, каже юристка. І говорити про те, що вони вплинуть найближчим часом на якісь рішення в парламенті, наразі безпідставно.

Олена Остимчук наголосила, що коштів з бюджету України на опитування не витрачатимуть, проте на запитання, чи відомі їй спонсори, дала негативну відповідь:

– Ні, я наразі не знаю, хто фінансував його. Але не маю сумнівів, що нам оприлюднять усі звіти і суспільство матиме вичерпну інформацію з цього приводу.

Як вплинула ініціатива Зеленського на рейтинг «Слуги Народу» представниця цієї політсили також не знає.

– Мені невідомо, зріс чи упав наш рейтинг у зв’язку із цим опитуванням. Ще раз наголошую: ми не маємо до нього жодного стосунку, –резюмувала Олена Остимчук.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви