Сланцевий газ підірве гегемонію Кремля на ринку ЄС і США – експерт

Україна вперше за останні десятиліття в позитивному сенсі втягнута Європейським Союзом в протистояння з їхнім головним суперником – Росією щодо газу, заявив міністр енергетики опозиційного уряду Юлії Тимошенко, екс-народний депутат України Олекса Гудима у відеопрограмі Львівського прес-клубу «6 хвилин про» .

«США відкрили у себе велетенські поклади сланцевого газу, і вони готують його у скрапленому вигляді великими танкерами-метановозами доставлятитв на ринки Європи і не тільки. Це означає, що буде серйозно підірвана гегемонія Кремля у використанні газу на ринку ЄС. І Україна або буде з ЄС і США, або вона піде під протекторат Росії. ЗМІ передчасно нагнітають паніку. Немає ще в Україні видобутку сланцевого газу. Іде тільки розвідка на кошти двох світових компаній. І треба бути наївними, щоб не дозволити американцям здійснити розвідку – чи маємо ми ті поклади наспрвді чи ні»,- наголосив Олекса Гудима.

«Коли ж справа дійде до видобутку, – вважає Олекса Гудима,- то треба буде використовувати ті компанії, які готові витрати від 100 до 300 тисяч доларів щорічно, для екологічного контролю в зоні, де буде відбуватися буріння. Вони готові відкрити у Львівському національному університеті незалежну екологічну лабораторію, яка буде моніторити основні показники – повітря, воду, грунти, підземні води. Так як в Польщі. А, може, видобутку взагалі не буде, але ми будемо знати, що володіємо двома велетенськими покладами сланцевого газу. США впродовж десятків років, маючи велетенські запаси нафти, не видобували її, але вони ставали сильнішими, бо вони її мали»,- переконаний Олекса Гудима.
Екс-нардеп не бачить жодної загрози ні в Харківській, ні у Львівській, ні у Франківській бластях, коли йдеться про використання інвестицій на пошук покладів сланцевого газу.
І ще один аргумент Олекси Гудими на користь сланцевого газу: «Якшо Віктор Медведчук, нова зірка Кремля, в присутності Путіна говорить, що сланцевий газ є щось страшне для України, то українці повинні зробити адекватний висновок про реальну користь цього газу для України.

Архіви