Сімнадцять пріоритетів «Відкритого уряду» на два роки

Створення он-лайн платформи для взаємодії органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства – одне зі завдань на 2018-2020 роки.

31 січня у Львівському прес-клубі презентували 17 пріоритетів уже четвертого плану дій ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» на 2018-2020 роки, визначених за участі громадськості. Голова ГО «Центр «Жіночі перспективи» Любов Максимович на прес-конференції розповіла, що її організація, яка має двадцятирічну біографію і великий досвід з підтримки громадянського суспільства та захисту прав людини, впродовж останніх півроку разом з іншими ГО-партнерами проводили інформаційні кампанії і просили громадськість голосувати за пріоритетні напрямки ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд». 

Це багатостороння міжнародна ініціатива, яка покликана об’єднати зусилля урядів та громадянського суспільства задля впровадження позитивних змін. Україна до цієї ініціативи приєдналася ще в 2011 році. Такі, наприклад, проекти, як Prozorro чи Відкриті дані реалізовані саме у рамках цієї міжнародної ініціативи. 

Любов Максимович перелічила сімнадцять пріоритетних напрямів, які – для зручності читачів – «Щоденний Львів» пронумерував: 

1. Створення порталу інфраструктурних даних. 

2. Забезепечення відкритості роботи системи електронних торгів арештованним майном. 

3. Забезпечечння прозорого продажу публічних активів та майна. 

4. Посилення державного контролю у сфері публічних закупівель. 

5. Розвиток системи «Прозорий бюджет». Створення реєстрів економічного та соціального розвитку країни, що підтримуються міжнародними фінансовими  організаціями. 

6. Створення інтерактивної карти територій, забруднених мінами та вибухонебезпечними предметами. 

7. Запровадження електронної процедури проведення конкурсів з надання фінансової підтримки програм і проектів інститутів громадянського суспільства.

8. Запровадження пріоритетних електронних послуг (120 їх вже є в Україні, і цього року планується запровадити ще 50, зауважила спікер).

9. Створення он-лайн платформи для взаємодії органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства.

10. Упорядкування державних реєстрів і баз даних природних ресурсів.

11. Створення навчального курсу та системи оцінювання знань з питань протидії корупції.

12. Верифікація інформації про кінцевих бенефіціарних власників.

13. Використання сучасних інформаційно-коумнікаційних технологій в освітньому процесі.

14. Запровадження он-лайн перевірки документів про освіту. 

15. Забезпечення вільного доступу громадян до екологічної інформації.

16. Перехід на електронне провадження ініціативи прозорості видобувних галузей.

17. Забезпечення вільного доступу користувачів до національного репозитарію академічних текстів. 

Любов Максимович звернулася до громадських організацій із закликом активно співпрацювати за цими напрямками. Адже останні дослідження в Україні показують, що в країні ще немає достатньої громадянської активності для вирішального впливу на ситуацію в державі.

Архіви