Сім суддів з Львівщини покарані Вищою кваліфікаційною комісією

Загалом сім суддів з Львівщини рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України впродовж 2015-2016 років були притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Троє з них отримали попередження, троє – догани і один суддя рекомендований до звільнення за порушення присяги.  

Про це сьогодні, 6 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: “Дисциплінарна відповідальність та її наслідки для суддів-порушників у Львівській області”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив суддя Львівського окружного адміністративного суду, президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, доктор юридичних наук, професор Володимир Кравчук.

За його словами, покарані судді Франківського, Личаківського, Шевченківського та Залізничного районних судів й Камянко-Бузького та Дрогобицького міськрайонних судів. 

– Попередження – це найлегше дисциплінарне покарання, догана – більш серйозне. Звільнення за порушення присяги – це найтяжча санкція, яка може бути застосована. Але зараз це рішення оскаржується, – каже професор Володимир Кравчук. 

Член Вищої ради юстиції, доктор юридичних наук, професор Андрій Бойко стверджує, що суддів Львівської області найменше притягують до дисциплінарної відповідальності. 

– Все-таки якість правосуддя у Львівській області, порівнянно з іншими областями, є достатньо високою, – резюмує він. 

Довідка
Загалом у Львівській області зараз є 386 суддів та 1532 працівників суду. З них у місцевих загальних судах Львівської області – 184 судді та 753 працівників апарату, у Господарському суді – 36 суддів та 119 працівників апарату, у Львівському окружному адміністративному суді – 30 суддів та 101 працівник апарату, у Львівському апеляційному адміністративному суді – 48 суддів та 203 працівника апарату, у Львівському апеляційному господарському суді – 27 суддів та 104 працівника апарату, в Апеляційному суді Львівської області – 61 суддя та 160 працівників апарату. 

Архіви