Секретаріат Львівської міської ради продає проекти ухвал за 30 копійок за одну копію, – активіст

Якщо активісти схочуть отримати інформацію про проекти рішень ухвал та про порядок денний роботи дванадцяти постійно діючих депутатських комісій Львівської міської ради, то вони можуть отримати лише паперові ксерокопії. Причому одна сторінка буде коштувати 30 копійок.

Про це сьогодні, 21 грудня, під час прес-конференції на тему:"Результати піврічного антикорупційного контролю за проектами рішень Львівської міськради та держзакупівлями за кошти місцевого бюджету", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив керівник ГО «Свідомі-Львів»  Іван Яцишин.

– На наше звернення вони написали, що відповідно до розцінок Львівської міської ради у разі надання нам викопіювання таких проектів ухвал, сторінка коштує 30 копійок. Хоча ми просили отримати це в електронному вигляді, щоби проаналізувати та перевірити на корупційні складові, – каже він.

За словами активіста, в секретаріаті Львівської міської ради відповіли, що у них немає людського ресурсу додати електронну пошту до загальної розсилки. Хоча зробити це легко лише за кілька хвилин. Він наголосив, що співпраця з депутатами місцевої ради минулого скликання ніяк не складалася. А ось депутати цього, сьомого скликання, вже готові співпрацювати з громадськими активістами.

– Вони погодилися надавати всю потрібну нам інформацію в електронному варіанті, – каже Іван Яцишин.
Активісти також зафіксували систематичне порушення регламенту міської ради.

– Секретаріат несвоєчасно надає депутатам міськради проекти ухвал, які будуть розглядатися на пленарному засіданні. Відповідно до регламенту, секретаріат ради  скеровує проекти ухвал та пояснювальні записки до них депутатам не пізніше, ніж за сім днів до засідання сесії. Насправді ж з червня до жовтня депутати отримували ці документи за три-чотири дні, – каже він.

Іван Яцишин зауважив, що на останнє засідання виносилося до 250 питань, які просто фізично не можна було опрацювати якісно за такий стислий строк. На зауваження активістів у секретаріаті відповіли, що депутати не скаржаться, отже й усе добре.

Архіви