Самоврядний ринок Львова заявляє про спробу рейдерської атаки

Ділянка площею 0,43 гектара у центрі Львова на вулиці Раппопорта, де розмістилося ПП "Наш ринок", стала об’єктом зазіхань з боку рейдерів.

Як поінформувала на прес-конференції у Прес-клубі Тетяна Маріч, директор ПП, ще 2005 року підприємці, які торгували на цій вулиці об’єдналися у ТзОВ. На земельній ділянці було створено 300 робочих місць.

Пані Маріч зауважила, що це чи не єдиний самоврядний ринок в Україні. Його засновниками стали 120 підприємців, які, до слова, забезпечують 1500 членів своїх родин.

Проте підприємці, за словами пані Маріч, допустилися однієї помилки. Головою ринку вони обрали Еліну Карачевську, яка застосувала маніпуляції й продала ринок.

У незаконному захопленні ринку підприємці також звинувачують близьких родичів голови окружного адмінсуду Віталія Тертичного.

Аби відстояти свої права, підприємці у 2010 році об’єдналися у ПП "Наш ринок". Пані Маріч похвалилася досягненнями у господарській діяльності, а також тим, що підпориємці сплачують найнижчу в області орендну плату — 98 гривень.

Увесь цей час рейдери не полишали спроб захопити ласий шматок у центрі Львова. Нещодавно підприємці дізналися про те, що рейдери створили підприємство із подібною назвою — ТзОВ "Ринок наш" і звернулися до міськради з проханням замінити орендаря земельної ділянки.

Схема, як пояснила пані Маріч, полягає у тому, що у міськраді надсилають листа. На нього отримують негативну відповідь, проте саме ця відповідь дає змогу рейдерам звернутися до суду з вимогою накаладання арешту на чинний договір оренди. Тоді ділянка стає вільною і новостворена юридична особа може спробувати через сесію орендувати її.

Пані Маріч поінформувала, що підприємцям відомі імена людей, які створили клон їхнього підприємства — "Ринок наш". Це бізнесмен Роман Вікарчук та 19-річний студент лісотехнічного університету Василь Пехник. Останній є сином депутата Жовківської райради від "Фронту змін".

Юристи самоврядного ринку вже звернулися до АМКУ з вимогою відреагувати на порушення законодавства при створенні підприємства з подібною назвою. Проте відповіді ще не отримали.

Питання щодо продовження договору земельної ділянки на вулиці Раппопорта розглянуть на сесії міської ради цього четверга. Підприємці ПП "наш ринок" обіцяють повним складом прийти до сесійної зали, аби особисто простежити, чи міські обранці стануть на захист працівників ринку, а чи підтримають дії рейдерів.

Архіви