Самоврядні ринки у Львові створені там, де колись були «пахани», – голова ГО

Підприємці Львова, які працюють на самоврядних ринках міста, висловили вдячність міському голові Львова Андрієві Садовому за те, що він підтримав створення у Львові самоврядних ринків.

Цю вдячність вони висловили сьогодні, 6 листопада, під час прес-конференції на тему:«Чому міський голова Львова захищає самоврядні ринки? Підприємці та громадські організації про унікальну ситуацію у Львові».

Директор ПП «Наш ринок» Тетяна Маріч (ринок розташований між ринком «Краківським» і пологовим будинком на Джамбула) стверджує, що їхній ринок увесь час намагалися забрати рейдери.
– Ділянка розташована в центрі міста. І її хотів забрати голова окружного адміністративного суду та його зять. На територію підприємства проникали чужі люди, намагалися побити наших підприємців, – каже вона.

За її словами, за п’ять років ПП «Наш ринок» пережив 125 судових слухань.  Підтримували підприємців у цих судах особисто міський голова Андрій Садровий й та начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич.

– Наш ринок займає всього сорок сотих землі. І за весь цей час у місцевий бюджет заплатили близько 5 млн гривень. А якщо би такі монстри, як «Краківський» чи «Південний» так платити, то які би гроші мали надходити в міський бюджет! – каже Тетяна Маріч.    

Голова ГО «Асоціація самоврядних ринків України» Віра Чванова стверджує. що самоврядні ринки виникали на тих територіях, де колись були «пахани».

– Вони змушували підприємців платити данину, без жодних податків. А коли підприємці об’єдналися, то паханам це було недоречно, тому що з їхніх кишень втікали прибутки. І почалися спроби рейдерських захоплень цих всіх ринків. Але саме завдяки Садовому ми змогли їх побороти, – каже вона.

Директор ТзОВ «Любінське сяйво» Зіновій Сідорський вдячний чинному меру тому, що Андрій Садовий приїжджав до них на ринок і пообіцяв усіляку підтримку.

– Люди дивляться на це так: він пообіцяв, отже повинен дотримати свого слова, отже йому треба дати ще один шанс. От як чиновник підготував ухвалу про відведення земельної ділянки під ринок, рада проголосувала, і мер підписав, – каже він.

На відміну від торгової компанії «Євротек», яка намагається вижити ринок, щоби побудувати на цьому місці ще один «Арсен».

– Жоден «Арсен», а їх є сім у Львові, не сплачує жодної копійки орендної плати за землю, – стверджує Зіновій Сідорський.

Директор кооперативу «Наш ринок» Ігор Нагорний схвалює діяльність Андрія Садового за те, що на вулиці, де мешкає пан Нагорний, є освітлення, вдома є цілодобова вода та відремонтовані дороги.

– Я вже не затоплюю сусідів, – каже він.

А ось представник ТзОВ «Підприємці «Торпедо» Галина Балант підтримує міського голову Андрія Садового, тому що він підтримує підприємців ринку.

– Ми завжди відчували підтримку мера і його команди в протистоянні з адміністрацією ринку, яку підтримує і кришує ВО «Свобода», – каже вона.

Архіви