Росія захопила тільки ті землі, де слабка українська ідентичність.- експерт

Росія користується внутрішніми українськими ЗМІ, щоби вести свою пропаганду. Її мета – знищити Україну.

Про це сьогодні, 17 вересня, під час прес-конференції на тему «Інформаційна війна з Росією: рецепти перемоги», яка відбулася у Львівському прес-клубі в рамках відеопрезетації книжкових новинок, заявив директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України (м. Київ) Григорій Перепелиця.

Він стверджує, що поки будуть українці та українська держава, Росія ніколи не припинить цю війну.

– Росія розглядає Україну як антипод. Вони вважають, що українці мають бути частиною їхнього «русского народу». І тому все українське розглядається як «анти».  Цей конфлікт в основі конфліктології є непримиренним. Росіяни пробачили будь-кому, навіть чеченцям. А українцям нікого не пробачали. Тому ця війна є безкомпромісною. Але знищити 45 мільйонів не так просто. А ось змінити їхню свідомість можна, – каже Григорій Перепелиця.

Він зауважив, що у 2014 році Росія захопила тільки ті землі, де була слабко виражена українська ідентичність.

Водночас, за його словами, в Україні відбувається ментальний розкол.

– Наша держава є частково олігархічною. Деякі українці вирішили, що краще жити спокійно та заможно, але відмовитися від своєї національної ідентичності. Кожна російська війна закінчувалася поразкою українців саме через це. Ми програвали ці битви за часів Богдана Хмельницького, ми програли Північну війну. Одна частина українців воювала на боці Петра, а інша – на боці Карла XII. І виявилося,  що українці воювали між собою, – розповідає Григорій Перепелиця. 
Директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України (м. Київ) вважає, що наша Верховна Рада приймає дивні закони, тому що деякі депутати ментально з Росією. 

– Ми з Росією дотепер – стратегічні партнери. Жодна угода не деанонсована. Навіть про перебування Чорноморського флоту в Україні. Це означає, що у Росії є шанс повернути собі Україну, поки при владі такі люди, – каже Григорій Перепелиця.
Він зауважив, що й надалі відбувається русифікація України. Кількість російськомовних ЗМІ збільшилася, а в Києві безкоштовно роздають російськомовні видання.

Довідка: захід організував журнал"Універсум".

Архіви