Результати виборів будуть встановлюватися в судах, – політологи

Крім підготовки до виборчого процесу партіям слід готуватися і до судових процесів, які неодмінно будуть одразу по закінченню виборів. Під час цих судів влада буде застосовувати адмінресурс, впевнені політологи, які зібралися на засідання незалежного громадського прес-центру «Львівський вибір-2010»

«Результати виборів, швидше за все, будуть встановлюватися в судах. Тому політичні партії мають готувати собі юристів, які належним чином будуть представляти їх у судах», – заявила виконавчий директор Комітету виборців України на Львівщині Оксана Дащаківська. На її думку, зважаючи на нові умови виборчого законодавства, провести ці вибори без використання адмінресурсу неможливо. Адмінресурс буде проявлятися через тиск влади на суди, які відбуватимуться вже після виборів.

З думкою Оксани Дащаківської погодився в політолог, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка Юрій Шведа. Щоправда, він вважає, що втручання влади у виборчий процес почнеться набагато раніше – з формування територіальних виборчкомів.

«Найактивнішу підготовку до місцевих виборів почала влада – ресурс державних адміністрацій ставиться як основна пріоритетна задача. Фактично державний апарат на сьогодні займається не державним управлінням, а готується до виборів. Здавалося, ми уже пережили адміністративний ресурс, розквіт якого прийшовся на часи кучмізму. Але очевидно, щось подібне ми будемо спостерігати в рамках цієї кампанії. Ті політичні сили, які сьогодні здобули владу, намагатимуться її утвердити на місцевому рівні», – запевняє Юрій Шведа. На його думку, найбільше адмінресурс діятиме на мажоритарних округах.

Архіви