Реконструкцію площі Святого Юра гальмує мерія, – активісти

Якщо завтра поновити роботи з реконструкції площі Святого Юра, то за три тижні вони будуть завершені. При цьому розташований поруч сквер не буде пусткою, тут ростимуть дерева і вже є організації, які готові в найкоротший термін озеленити нову площу.

Про це сьогодні, під час прес-конференції на тему: «Відкрите звернення до міського голови Львова Андрія Садового про затягування завершення реконструкції пл. Святого Юра», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив архітектор,  духівник, представник  єпископа у Громадській раді «Святий Юр» Юрій Горалевич.

Але, для цього потрібна воля керівництва міста. Тому члени організації «Святий Юр» звернулися до мера Львова з відкритим зверненням.
– Громадська рада «Святий Юр» стривожена тією ситуацією, яка складається навколо реконструкції площі Святого Юра. Припинилися всі роботи. І далі продовжуються протести, які організовані певними групами. Ми вже знаємо що це за групи, які спрямовані на те, щоби зірвати реалізацію проекту. Ми виявили, що всі дороги ведуть до мерії. Мерія та виконавчі структури блокують всі роботи. Власне громадська рада «Святий Юр»  виникла, коли ми побачили, що гальмуються всі  роботи, – каже громадський та політичний діяч, член Громадської ради «Святий Юр» Степан Давимука.

Він наголосив, що за радянських часів формувалася ненависть до постаті митрополита. Але і зараз в суспільстві  ще залишилися сили, які продовжують неявно, прикриваючись скверами та деревами,  цю роботу.
– Тому ми продовжуємо громадський тиск на мера і мерію, щоби до 1 листопада відповідні роботи були завершені, – каже він.

За словами Юрія Горалевича, ніхто собі не уявляв, що після урочистого відкриття пам’ятника Андрею Шептицькому біля церкви Святого Юра у Львові, роботи з опорядження території довкола монументу – сквера, площі Святого Юра –  зупиняться і все знову повернеться до підкилимних протистоянь.
– Знаючи тих осіб, які організували конкурс, мені сталося дивно, чому стався такий різкий розворот.

Вони самі складали умови конкурсу. Виявилося, що попередньо було розроблено впорядкування проекту Митрополичих садів. Йшла величезна робота над розробкою детального плану, який охоплював реконструкцію не тільки площі Святого Юра, а і всіх прилеглих територій, які входять до комплексу Святого Юра. І всі ці розроблені та затвердженні документи, на які були витрачені бюджетні кошти, пішли в сміттєвий кошик, – каже він.

За його словами, він нещодавно дізнався, що виконавчий комітет надає суму в 200 тисяч гривень на пошукові роботи для проектування трирівневого паркінгу перед головний корпусом університету. А розробником цієї концепції є ті самі особи, які розробляли план реконструкції Митрополичих садів. 

Ім’я цієї людини озвучив Степан Давимука.
– Це Юрій Криворучко, який керував в міській раді управлінням архітектури і зараз, разом з дружиною, є власником кількох структур, які мають великі преференції у мерії., – сказав він.

Обурення ситуацією навколо реконструкції площі висловила і голова ВГО «Союз Українок» Ореслава Хомик.
– Лавочки дотепер не поставлено. Смітники не поставлені, парк далі не реконструюється, заходи, які були передбачені в термінах, – зриваються, газони пожовкли та зів’яли. Я вважаю, що нинішній міський голова повинен взяти поливачку і полити газон біля пам’ятника, – каже вона.

Роботи не відбуваються і тому, що в Галицькому суді є судовий позов від громадян, які проти вирубування дерев у сквері на площі Святого Юра і пам’ятника Андрею Шептицькому.
– Є судовий позов від громадян, які вимагають не рухати дерева на площі Святого Юра. І через цей судовий позов призупинені роботи. Сам судовий процес також не рухається, тому що судді знаходяться у відпустках, – каже юрист-відповідач Нестор Гнатів.

Проте він переконаний, що суд він виграє. І роботи з впорядкування сквера відновлять.

Архіви