Регламент Львівської облради хочуть перекроїти під її голову, – депутати

Норма, яка забороняє виносити на розгляд сесії проект рішення, що не був підтриманий профільною депутатською комісією, це – спроба забрати в депутатів право приймати рішення, які не подобаються керівництву обласної ради.

Про це сьогодні, 9 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Хто стане власником замків Львівщини і для чого голові обласної ради потрібен оновлений регламент?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила  голова фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Інна Свистун.

Як приклад, вона наводить випадок, який стався минулого тижня під час засідання комісії з питань комунального майна та приватизації Львівської обласної ради.

– Була пропозиція від одного з депутатів розглянути на сесії питання про реалізацію надходжень від майна. Разом з тим пропонували розглянути низку правок і від депутатів нашої фракції. І голова депутатської комісії якось відволікся, і всі одноголосно підтримали. Не буду повторювати нецензурну лексику голови депутатської комісії, коли він зрозумів, що відбулося. Після того, питання тричі ставилося на голосування і не набрало потрібної кількості голосів. І таке питання за нового регламенту не має шансів потрапити на розгляд сесії облради, – розповідає вона.

Заступник голови фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Роман Кізима нагадав, що взимку Львівська обласна рада прийняла регламент, який влаштовував всіх. Проте зараз нове керівництво облради має намір його змінити.

Так, за його словами, голова облради хоче мати одноособове право вирішувати певні процедурні питання. Зараз за процедурні питання мусить проголосувати третина депутатів. Також є пропозиції віддати право створювати робочі групи голові облради. Усі ці пропозиції до змін фракція «Самопомочі» пропонує відхилити.

– Зокрема, позбавляється право меншості висловлювати пропозиції щодо процедурних питань. Також намагаються надати право голові облради створювати робочі групи, в тому числі й з депутатського складу, що є порушенням Закону про місцеве самоврядування, де є чітко визначені повноваження голови облради, – перелічує депутат облради те, що, на його думку, порушує закони.

Архіви