«Путін спалив би Порошенка живцем у крематорії», – політик

Громадські організації Львівщини, Волині, Франківщини та Буковини вимагають від влади провести парламентські слухання з проблем інформаційної безпеки в умовах гібридної війни Росії проти України. Таке рішення було оприлюднене 2 червня під час Форуму національної єдності у Львові.

Про це сьогодні, 6 червня, під час прес-конференції «Чотири роки після Майдану: нові виклики», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив народний депутат Верховної Ради України I-VI скликань Ярослав Кендзьор. За його словами, під час форуму обговорили питання національної єдності українського суспільства та інформаційної безпеки України у період війни Російської Федерації проти нашої країни.

Голова секретаріату Конгресу української інтелігенції Львівщини Володимир Парубій зазначив, що напередодні виборчої кампанії набирає сили інформаційна війна проти України.

– На першому етапі війни Росії з Україною Росія ставила акцент на мілітарній складовій, на військовому наступові. Але коли нам вдалося їх зупинити, то вони перенесли акцент на інформаційно-диверсійну війну. Мета цієї агресії – без зброї розвалити Україну зсередини. А потім так, як вже було у 1918-1921 роках: прийти і без зброї забрати Україну, – сказав Володимир Парубій.

За його словами, на жаль, у цю пропаганду включилися телеканали, які працюють в Україні, але проводять антиукраїнську пропаганду.

– Ці протистояння між політичними силами всередині країни, між громадськими структурами та окремими діячами призведуть до того, що вибори стануть вибуховим елементом, – пророкує Володимир Парубій.

Саме тому під час Форуму національної єдності було прийнято «Декларацію національної єдності» та відозву до уряду України «Інформаційна безпека в умовах гібридної війни».

Отож, учасники Форуму вимагають від уряду забезпечити інформаційну безпеку в Україні; зупинити на час війни дію Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» та внести до нього поправки, які б забезпечили державницькі засади та унеможливили знищення регіональних телерадіокомпаній; заслухати на найближчій сесії Верховної Ради України повний звіт голови Держтелерадіо України Олег Наливайка; створити при РНБО громадську раду інформаційної безпеки.

Народний депутат України I-IV, VI скликань парламенту, шістдесятник Михайло Косів нагадав, як на початку війни, у 2014 році на територію України почали ввозити зброю з Росії, називаючи її «гуманітарною».

– Ввозити зброю – це називається злочином. Але дехто це обставляє так, що докази нічого не варті. Натомість, коли довелося врятувати життя журналіста Бабченка, то нас звинуватили в тому, що ми подали світові некоректну інформацію, – порівняв Михайло Косів.

Ярослав Кендзьор також проаналізував, що і як подається зараз в українському ефірі. За його спостереженнями, найбільшу його частину наповнюють претензії до влади, яку ввесь час називають злочинною. При цьому вимагають чинну владу знести, але не пропонують ніякої конкретики. Відповідальність за такі дії він покладає на українську опозицію, яка танцює під сопілку Путіна.  

– Путін би спалив Порошенка живцем у печі в крематорії, так люто ненавидить Порошенка, – вважає Ярослав Кендзьор.

Володимир Парубій вважає, що сьогодні найбільша проблема України – це війна. І перемогти в ній можна тільки в єдності.

Архіви