Призначення прем’єром Гончарука означає, що ключі управління будуть не на Банковій, – політолог

Про це сьогодні, 27 серпня, під час брифінгу на тему: «Як громадянське суспільство може вплинути на порядок денний нового парламенту», який відбувся у Львівському пресклубі, заявив доктор історичних наук, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, професор політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олексій Гарань.

– Це призначення покаже вплив різних груп та олігархів на уряд, – переконаний він.

Олексій Гарань також дав оцінку Руслану Рябошапці, кандидатуру якого Президент пропонує на пост Генерального прокурора.

– До особи Руслана Рябошапки в мене зауважень нема. Але як він виправдовував призначення Андрія Богдана, коли йому казали, що це суперечить закону! Він казав: «Закон оскаржується в Конституційному Суді».  Це – позиція юриста? – нагадав доктор історичних наук.

Водночас він схвалює рішення – залишити на посаді міністра фінансів Оксану Макарову.

– А якщо там залишиться Арсен Аваков, то це буде суперечити всій риториці Зеленського, – каже професор політології Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Він також нагадав, що в передвиборчій програмі партії «Слуга народу» обіцяно перший закон – про народовладдя.

– Там написано, що вони ухвалять механізми накладення вето на закони, які приймає парламент. Але коли я запитав представників партії, що це за такий механізм вето і попросив навести приклади зі світової практики, то ніхто не зміг пояснити. Хоча запевнили мене, що що-небудь вигадають, –  розповідає Олексій Гарань.

Науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва каже, що вони повели невелике опитування серед новообраних нардепів.  Одним з питань було: «Чи ви будете підтримувати прямі переговори з лідерами «лнр-дрн».

– Всі сказали – «ні». В Україні думка з цього приводу є розколотою. 41 на 41 відсоток. При цьому електорат «Голосу» та «Європейської солідарності» -проти переговорів. А ось частина електорату «Батьківщини» та «Слуги народу»  готові підтримати переговори, – каже він.

А також спитали у виборців, чи ініціювали би вони проведення референдуму щодо встановлення єдиного для всіх податку – 5 відсотків, а для олігархів – 40 відсотків.

– 71 відсоток опитаних відповіли – «так». Хоча в Конституції написано, що референдумів з податків бути не може, –  коментує відповіді Олексій Гарань.

Також 70 відсотків опитаного населення готове запровадити смертну кару для педофілів. Хоча Конституційний Суд визнав смертну кару неконституційною.

– Але виборці цього не знають. Виборці купуються на передвиборчі обіцянки про проведення референдумів, на обіцянки, що народ буде вирішувати важливі державні  питання на референдумах в обхід парламенту і, що це буде пряме спілкування нової влади з народом, – каже доктор історичних наук.

Водночас, на його думку, до місцевих виборів правляча партія зачекає з непопулярними рішеннями.

Архіви