Прокуратура захищає мешканців гуртожитків Львова і Стрия

Завтра, 13 серпня, жителі гуртожитку, що на вулиці Січових Стрільців у Стрию, яких новий власник хоче виселити із їхніх помешкань, пікетуватимуть у Львові: о 12.00 – Господарський суд, а о 14.00 – Адміністративний суд. Про це сьогодні під час прес-конференції у Львові заявив Зенон Дашак, представник руху «Автономний опір». Такі дії стриян спричинені тим, що Господарський суд Львівської області 7 серпня відкрив провадження у справі за позовом Стрийської міжрайонної прокуратури щодо повернення у державну власність із незаконного володіння гуртожитку на вулиці Січових Стрільців у місті Стрий.

У цьому гуртожитку є понад 100 квартир, і всі їхні мешканці вимагають відновлення своїх житлових прав, заявляють про спроби їхнього незаконного виселення. Для правового самозахисту стрияни погрожують заблокувати роботу Стрийської міськради та прокуратури, якщо їхні вимоги не задовольнять.

Про це сьогодні під час прес-конференції у Львові заявив представник руху «Автономний опір» Зенон Дашак.

За словами мешканки гуртожитку, що на вулиці Січових Стрільців у Стрию, Юлії Бецко, будівля гуртожитку була незаконно приватизована ПАТ «Будівельно-монтажна фірма «Стрийбуд». А ця компанія нібито вже виселила мешканців з іншого гуртожитку, створивши протизаконний прецедент.

Зневірившись у місцевій владі та судах, мешканці гуртожитку зі Стрия звернулися до прокуратури.

Як повідомляла раніше прес-служба прокуратури Львівської області, прокуратура вимагає повернути державі незаконно приватизований підприємством житловий малосімейний будинок на вул. Січових Стрільців у місті Стрий. Перше засідання суду відбулося 1 серпня.

Водночас у Львівському окружному адміністративному суді триває розгляд справи за позовом Стрийського міжрайонного прокурора про визнання недійсними та скасування згаданих протиправних наказів Регіонального відділення Фонду державного майна України.

Прес-служба Львівської прокуратури сьогодні повідомила про те, що, як засвідчують результати розгляду прокуратурою звернення громадян, на цей час непоодинокими є факти протиправної приватизації гуртожитків комерційними структурами, які надалі розпоряджаються таким житлом на власний розсуд, порушуючи законні права мешканців цих будинків. З метою усунення таких порушень прокуратурою Львова вживаються заходи представницького характеру.

Так, на розгляді господарського суду Львівської області перебуває позов прокуратури з вимогою повернути у власність держави гуртожиток на вулиці Зеленій, 204, що був незаконно приватизований одним із підприємств. Таким чином, у суді ставиться питання про відновлення прав громадян, що проживають у цьому житловому будинку та мають законні підстави приватизувати свої помешкання.

Крім цього, як уже повідомлялося, прокуратурою Львова забезпечується участь у розгляді аналогічної справи щодо витребування на користь держави гуртожитку на вулиці Січових Стрільців у місті Стрий.

Архіви