Професійні спортсмени прагнуть служити у Збройних силах України – майор

Майстер спорту, який служить у Збройних силах України, може працювати або тренером-інструктором, або спеціалістом. Рахуватися танкістом і водночас приділяти увагу тільки своїм спортивним досягненням – не можна.

Про це сьогодні, 4 серпня, під час прес-конференції на тему «Вимоги з фізичної підготовки та її вплив на кар’єру військовослужбовця у збройних силах НАТО і України», яка відбулася у Львівському прес-клубі,  повідомив заступник начальника військово-спортивної бази літніх видів спорту Міноборони України, майор Володимир Михайлов.

– Раніше в збройних силах радянського  союзу і на початку незалежності України практикували, що людина рахується у військах командиром танку, а сам перебуває на навчально-тренувальних зборах, тренується і виступає на чемпіонатах Європи та світу. На даний момент ця практика закінчена. В нас є професійні спортсмени та військовослужбовці, які проходять службу в спортивних клубах та навчально-спортивних базах, так як це є в інших провідних країнах світу, – каже він.

Хоча це не означає, що для військовослужбовців певних спеціальностей немає змагань. Вони беруть участь змаганнях з військово-прикладних видів спорту.
– Спочатку проводиться чемпіонат бригади. Відбирають п’ять військовослужбовців, вони поїдуть на чемпіонат корпусу, з чемпіонату корпусу – на чемпіонат сухопутних військ і на чемпіонат збройних сил, – каже Володимир  Михайлов.

Заступник командира  роти ЗС США Далас Апотекер каже, що в американській армії є традиція, коли відомі спортсмени служать в армії, хорошим прикладом буде Мухаммед Алі. А змагання військовослужбовців нічим не відрізняються від українських.
– Крім  того, є спеціальні військові команди, які беруть участь у спортивних змаганнях як в армії, так і по всьому світу. Але щоб був спортсменом і одночасно служив в армії – таке рідко можна побачити, тому що потрібно багато часу приділяти саме військовим заняттям, – каже американський військовослужбовець.

За словами Даласа Апотекера, він та його колеги завжди тренуються так, ніби завтра їм доведеться вийти на поле бою.Водночас  керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, полковник Олександр Поронюк зауважив, що зараз відбувається прийом у виші збройних сил України. І вже зараз видно, що документи подали багато титулованих спортсменів.  Таку зацікавленість професійних боксерів, рукопашників та спортсменів з інших видів спорту він пояснює саме подіями на сході України.

Архіви