Про клопотання щодо надання акредитації в Міністерстві оборони. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.   «Чи не могли б ви надати зразок листа керівника ЗМІ з клопотанням надати акредитацію? Цей лист необхідно додати до аплікаційної форми при акредитації в Міністерстві оборони».

– Порядком акредитації представників засобів масової інформації під час дії правового режиму воєнного стану (Додаток 3 до наказу Головнокомандувача Збройних Сил України від 3 березня 2022 року № 73) визначено механізм акредитації представників засобів масової інформації під час правового режиму воєнного стану.

Для проходження акредитації представники ЗМІ заповнюють форму анкету та надсилають її на електронну адресу  [email protected]. До цієї форми додаються:

– скан-копія паспорту (1-3 сторінки) або ID-картки;

– скан-копія посвідчення журналіста (не є обов’язковим для осіб – фіксерів – які надають інформаційну підтримку в роботі іноземним журналістам та мають відповідний лист від керівника їхнього ЗМІ);

– лист керівника ЗМІ з клопотанням надати акредитацію;

– фотокартка 3,5*4,5 см хорошої якості.

Для листа керівника ЗМІ з клопотанням надати акредитацію немає якогось одного встановленого зразка. Можемо запропонувати наступний варіант:

Міністерство оборони України

клопотання щодо акредитації

З метою об’єктивного висвітлення подій, забезпечення інформування населення та світові спільноти про воєнні злочини, які вчиняються Російською Федерацією в ході її широкомасштабної збройної агресії проти України, ________________________________

(вказати повне найменування ЗМІ)

просить Вас надати акредитацію для роботи журналіста(ів)/представника(ів) засобу масової інформації у районах проведення бойових дій та видати прескарту Збройних Сил України.

Акредитацію прошу надати на строк шість місяців.

дата і номер державної реєстрації ЗМІ;

адреса редакції;

адреса електронної пошти;

прізвище, ім’я та по батькові журналіста(ів), технічного(их) працівника(ів) засобу масової інформації, щодо якого(их) вноситься подання;

номери засобів зв’язку.

Працівник(и) ЗМІ забезпечені бронежилетом(ами) та шоломом(ами).

 

Керівник                                  Підпис                                   ПІБ

                        Печатка        

Лист-клопотання повинен бути на бланку редакції з усіма необхідними реквізитами, із зазначенням дати та вихідного номеру. Прескарта видається на строк не більше шести місяців.

Консультації надаються в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики». Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – [email protected]

Архіви