Президента на Львівщині обиратимуть між Порошенком, Юлією Тимошенко та Зеленським, – соціологія

89 відсотків опитаних львів’ян та мешканців Львівської області планують прийти на вибори 31 березня. І на посаду Президента будуть обирати між Петром Порошенком, Юлією Тимошенко та Володимиром Зеленським.

Про це сьогодні, 26 лютого,  під час прес-конференції на тему: "Виборчі тренди лютого. Львівська область”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директорка дослідницького центру «Соцінформ», доцентка кафедри соціології Українського католицького університету Наталія Зайцева-Чіпак.

– Перш за все, нас цікавило, чи підуть люди на вибори. І ми бачимо, що – підуть. Понад 49 відсотків однозначно підуть, а понад 39 – швидше так. Якщо враховувати, що явка на вибори у Львівській області складає 75-76 відсотків. Тому ці показники, які виявило опитування, є оптимістичними, – коментує вона. 

Що стосується електоральних настроїв, то першість тут належить Петрові Порошенку, на другому місці – Юлія Тимошенко, на третьому – Володимир Зеленський.

– Петро Порошенко перемагає з досить великим відривом. Йому віддають перевагу 22,2 відсотки з усіх опитаних. 12 відсотків опитаних віддадуть перевагу Юлії Тимошенко і 11 відсотків – Володимиру Зеленському. До п’ятірки лідерів входять й Анатолій Гриценко з підтримкою на Львівщині у 9,8 відсотки та Андрій Садовий з підтримкою у 8,3 відсотки, – називає соціолог цифри. 

При цьому майже 18 відсотків опитаних не визначилися, за кого вони будуть голосувати під час виборів Президента. А 6,4 відсотки не підуть на вибори. 

– Якщо враховувати думку тільки тих, хто голосуватиме, то Петро Порошенко має підтримку – 23,7 відсотки, Юлія Тимошенко – 12,8, Володимир Зеленський – 11,7, – каже Наталія Зайцева-Чіпак.

Соціолог також зазначила, що з грудня до лютого у Львівській області рейтинги Петра Порошенка, Юлії Тимошенко та Володимира Зеленського зростають. А в Анатолія Гриценка падає рейтинг. Невеличкий приріст також показує Андрій Садовий.

– Анатолій Гриценко в січні був на другому місці, а зараз – лише на четвертому. Натомість другу позицію посіла Юлія Тимошенко. А третю – Володимир Зеленський. Рейтинги двох останніх кандидатів коливаються в межах похибки. І тільки рейтинг Петра Порошенка перевищує межі похибки, – пояснює директорка дослідницького центру «Соцінформ».

Вона також додала, що рейтинги Порошенка та Зеленського на Львівщині відповідають загальноукраїнським рейтингам. 

Довідка

В опитуванні участь взяли дорослі особи від 18 років і старші. Всього було опитано 1200 респондентів. Інтерв’ю проводити методом «обличчя до обличчя». Соцопитування проводилося з 8 до 18 лютого 2019 року.

Архіви