ПРЕС-РЕЛІЗ

21 липня 2010 року відбулося розширене засідання на тему: «Рейдерство Україні: загрози та шляхи протидії».

Учасники круглого столу спробували дати відповіді на запитання:

  • Яких масштабів набуло сьогодні рейдерство в Україні, і де шукати причини цього явища?
  • Як рейдерство у різних сферах економічної та суспільної діяльності загрожує розвитку Української держави?
  • Які шляхи подолання рейдерства в Україні, і що в цьому напрямку може зробити громадськість?

Як зазначив директор Фонду суспільної безпеки Василь Стадник, рейдерство в Україні набуло на даний час системного характеру: в країні діє близько 40–50 спеціалізованих рейдерських груп, які здійснюють в середньому до 3000 захоплень на рік. Результативність рейдерських атак становить понад 90 %.

За експертною оцінкою Антирейдерського союзу підприємців України, щорічний обсяг сегмента недружніх поглинань і злиттів (без приватизації) становить понад 3 млрд. дол. США. Середньостатистична норма прибутку рейдера в Україні становить близько 1000 %. Українське рейдерство має відчутну кримінальну складову: протиправні дії чиняться із залученням збройних формувань, а інколи – навіть співробітників правоохоронної системи.

До замовлення та організації рейдерських дій, що призводять до перерозподілу власності, вдаються потужні промислово-фінансові групи України.

Використання рейдерами недосконалого законодавства та корумпованої судової і нормативно-правової системи з метою порушення принципів прав приватної власності має негативний вплив не тільки на окремі підприємства, а й на загальний інвестиційний клімат у нашій державі. А випадки рейдерських атак на підприємства, що належать іноземним інвесторам значно погіршують міжнародну репутацію України та зводять до мініму появу нових інвесторів на українському ринку.

Учасниками круглого столу прослухали доповіді та обговорили низку актуальних тем, дотичних до різних аспектів проблеми рейдерства в Україні:

  1. «Феномен рейдерства як ознака дезорганізації суспільного буття в Україні». (Доповідач: Ігор Марков, Лабораторія соціальних досліджень Центру підтримки приватної ініціативи, м.Львів)
  2. «Роль органів державної влади у забезпеченні протидії незаконному поглинанню підприємств». (Доповідач: Андрій Кріль, Представництво Державного Комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Львівській області ).
  3. «Проект податкового кодексу як рейдерська атака на середній клас в Україні». (Доповідач: Олег Мацех, голова ЛОО політичної партії «Громадянська позиція», м.Львів)
  4. «Рейдерство як  перешкода регіонального розвитку (на прикладі Донецької області)». (Доповідач: Станіслав Федорчук, політолог, м. Донецьк)
  5. «Можливості громадських організацій у протидії рейдерським захопленням майна громад». (Доповідач: Ігор Сцібайло, Асоціація захисту прав і свобод молоді «Дружба», м.Тернопіль)
  6. «Рейдерство в Україні: інформаційні аспекти». (Доповідач: Ігор Паславський, Західноукраїнський медіа-центр „Нова журналістика”, м.Львів)

Фонд суспільної безпеки презентував учасникам  результати реалізації проекту  «Залучення громадськості до моніторингу та планування державної політики в сфері протидії рейдерським захопленням власності в Україні»: три телевізійні ролики, присвячені проблемі рейдерства в Україні, а також аналітичний збірник із результатами громадського моніторингу діяльності органів державної влади у сфері протидії рейдерству в Україні.

 

 

     

Архіви