Правозахисники допомагають виборцям та постраждалим внаслідок протестних подій в Україні

З березня 2014 року в Україні впроваджується масштабний проект, який спрямований на сприяння проведенню прозорих, чесних та інклюзивних виборів Президента України та подолання негативних правових наслідків останніх суспільно-політичних подій у державі.

Проект впроваджується в 11 областях нашої держави, в тому числі і на Львівщині. Його реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у співпраці з 13 потужними регіональними неурядовими організаціями.

В рамках проекту громадян інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Також кваліфіковані юристи надають первинну і вторинну правову допомогу: консультують, зокрема, через Skype, готують необхідні процесуальні документи та, за необхідності, представляють інтереси людей у судах. Основними цільовими групами проекту є люди, які постраждали під час останніх подій в Україні, та виборці, які братимуть участь у найближчих президентських виборах у цьому році.

«Трагічні революційні події останніх кількох місяців, коли вже колишня влада намагалася жорстко придушити протести, призвели до широкого поширення випадків порушення цивільних прав громадян, – розповідає виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги Віталій Місяць. – Багато людей постраждали в результаті порушення права на свободу зборів й об’єднань та вираження думок. Деякі громадяни втратили робочі місця, інші були позбавлені законних пільг та послуг, окремі зазнали майнових збитків. Найтрагічнішими є випадки, коли люди були поранені та втратили життя. Також сьогодні стає все більше громадян, які через складні суспільно-політичні умови, змушені залишати свої домівки і переїжджати в інші регіони країни, зокрема, з Криму. Тому одним із завдань проекту є надання широкої безоплатної правової допомоги таким людям.

Крім того, одним з найважливіших питань на сьогодні є проведення вільних, справедливих та прозорих дострокових виборців Президента України, запланованих на 25 травня. Для цього потрібно забезпечити можливості, щоб громадяни змогли проголосувати та зробити усвідомлений вибір. Зокрема, минулий досвід виборів в Україні свідчить про те, що значна кількість людей були позбавлені громадянських прав через порушення в списках виборців або в зв’язку з їхньою нездатністю належним чином зареєструватися. Особливо це актуально сьогодні, коли чимало громадян знаходяться поза межами свого постійного місця проживання. Однак вони теж мають право голосу. Тож члени нашої Коаліції надаватимуть усю можливу допомогу виборцям, аби таких випадків було якомога менше».

«Проблеми, які повинен вирішити цей проект, актуальні і для Львівської області. Адже в нашому регіоні також є чимало людей, які постраждали в результаті останніх суспільно-політичних подій у державі. Це й учасники революційних подій, і громадяни, які нещодавно переїхали на Львівщину зі східних та південних регіонів. Ну і звісно виборці, права яких, на жаль, порушуються на кожних виборах. Нашим завданням є мінімізувати кількість таких порушень та допомогти людям захистити їхні права. Тому наша організація, яка є членом Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги, долучається до активної реалізації цього проекту в Львівській області».

Проект «Захист цивільних та громадянських прав в Україні» реалізовується у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Для отримання безоплатної правової допомоги із вказаних питань громадяни можуть звертатися до центру права Благодійної організації «Твоє право» у місті Львові.

Адреса громадської приймальні: м.Львів, вул. Лисенка, 38. Тел.: (032) 243 94 08, (032) 243 94 09

Дні прийому громадян проводиться за попередньою домовленістю з правником: вівторок та четвер з 10:00 до 17:00 .

 

Архіви