Працівники культури Львівщини вимагають звільнення начальника управління культури Галини Дорощук

17 лютого громадська організація "Гармонія та порядок" звернулася до голови Львівської облдержадміністрації та голови постійної комісії з питань культури духовного відродження, засобів масової інформації та туризму Львівської обласної ради із пропозицією звільнити з займаної посади начальника управління культури та туризму Львівської ОДА з огляду на непрозорість у роботі. Про це сьогодні повідомив на прес-конференції у Прес-клубі Олег Микита, голова Львівської обласної організації Національної спілки художників України, співзасновник ГО «Гармонія та порядок". 

Подаємо текст звернення. 
«Приводом для звернення стало присудження обласних премій в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, яке мало місце в грудні 2009 року. Формально таке присудженняа проходило з дотриманням правил, однак фактично відбувалося непрозоро, з ігнорування ролі громадських організацій і творчих спілок. Адже журі, яке обирало лауреатів, було сформовано без узгодження кандидатур його членів з творчими спілками, які завджи делегували до складу журі своїх представників. 
Начальник управлінн культури та туризму ЛОДА Галина Дорощук на засіданні комісії Львівської обласної ради з питань культури, духовного відродження, ЗМІ та туризму 28 травня 2009 року. повідомила, що голови творчих спілок були поінформовані про те, що формується новий склад журі і потрібно подати до нього кандидатури. Проте ніхто з голів творчих спілок ніяких листів насправді не отримував. Відповідно громадськість не мала можливості вплинути на формування нового складу журі. 
Премія в галузі культури є найбільш престижною творчою відзнакою у Львівській облвасті і для лауреатів у кожній номінації предбачено винагороду до 20 тисяч грн. Тому «Гармонія і порядок» у 2010 році вимагає доопрацювати склад журі з присудження цієї премії, врахувавши з цього приводу позицію творчих спілок. 
ГО «Гармонія та порядок» ініціює проведення громадського конкурсу на посаду начальника управління культури а туризму ЛОДА». 

Архіви