Позачергові парламентські вибори прогнозують вже наступного року: монобільшість тріщить по швах

У партії «Батьківщина» вважають, що місцеві вибори стануть першим етапом нового виборчого процесу в Україні. А позачергових парлементських виборів можна очікувати вже наступного року. Інакше на країну чекають серйозні економічні та політичні потрясіння.

Про це заявив Сергій Соболєв, заступник голови партії ВО «Батьківщина», народний депутат України:

– Ніякої більшості у 252 людини «Слуга народу» у парламенті вже не має, як на початку. У кращому випадку за ті чи інші закони голосують  180-190 осіб. Вони змушені шукати союзників. І знаходять. Переважно в Опоблоці Медведчука. Ще трохи голосів отримують в партіях «За майбутнє» і «Довіра». Монобільшість втратила все.

Про це пише DailyLviv.

У партії Зеленського, каже депутат, є єдиний шлях для збереження більшості: об’єднатися з ОПЗЖ, адже демократичні сили на союз із «Слугою народу» не підуть. Інакше, за законом, треба оголошувати позачергові парламентські вибори.

– Я думаю, наступного року нас будуть ще одні вибори. Інакше на країну чекають серйозні економічні та політичні потрясіння. Нині ЦВК на дві третини складаються з людей Зеленського – чого не було ні при Януковичі, ні при Кучмі. Дуже не хочуть програти. Попри те, я упевнений, нові вибори стануть «холодним душем» і для «Слуги народу», і для ОПЗЖ, і для новостворених політичних проєктів. Виборця вже не заманеш «новим незаплямованим обличчям». Бо люди бачать, наскільки ці обличчя насправді «чисті» – коли, для прикладу, після виборів спливає той чи інший скандал. Але ці люди і далі сидять безкарно у парламенті, ніхто не збирається з ними прощатись. Виборці це бачать, вони розуміють ціну популістських обіцянок. Я упевнений, що ці вибори відрізнятимуться від попередніх, – наголосив Сергій Соболєв.

У «Батьківщині» прогнозують невисоку явку виборців і багато зіпсованих бюлетенів на місцевих виборах.

Партіям доведеться об’єднуватися в союзи, яких від нас не очікують, – нардеп у Львові.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви