Посол Латвії в Україні подякував Львівському національному університету ім. І. Франка за новий предмет – латиську мову

Минулими вихідними Львів відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Атіс Сянітс. Для візиту в Галичину у прибалтійського дипломата було дві причини – урочистий концерт в Органному залі народного хору «Латгале» з Латвії з нагоди святкування Дня проголошення незалежності Латвійської Республіки та запроваження нового предмету в програму Національного університету ім. І. Франка – латиської мови.

– Ми дуже вдячні, що університет розпочав вивчення латиської мови на факультеті міжнародних відносин, – наголосив  Атіс С’янітс. – Це єдиний навчальний заклад в Україні, де студенти вивчають латиську мову. Її викладає доктор філологічних наук, поет та літературознавець Юрій Садловський, який довгий час жив у Латвії, де проживає 60 тисяч українців, та працював там у єдиній українській школі. Сподіваємося, що в майбутньому, коли мине криза, Латвія зможе фінансово підтримати такі починання. Багаті країни вкладають кошти в студіювання своєї мови за кордоном, бо в майбутньому навчені особи стають посланцями цієї країни за її межами.

Атіс С’янітс повідомив, що в посольстві Латвії в Україні працює три випускники ризької української школи, які є дуже цінними кадрами для дипломатичної установи. Вони на професійному, університетському, рівні володіють латиською та українською мовами.

Довідка

Колектив розпочав свою діяльність 8-го лютого 1964 року і спочатку був організований як хор вчителів будинку культури Даугавпілського району. У 1977 році хор «Латгале» отримує почесне звання Народного хору. Зараз в хорі співають люди різних вікових груп: і школярі, і люди похилого віку.
Народний хор «Латгале»  посідає призові місця на Латвійських Святах пісні, концертує у різних куточках країни і за кордоном. Народний хор «Латгале» брав участь у Святах пісні Північних та Балтійських країн: у 1998 році – в місті Visbia (Швеція), у 2000 році – в місті Скіен (Норвегія), в 2002 році – в місті Клайпеда (Литва). Хор з успіхом концертує не тільки в Латвії, але й в Естонії, Литві, Білорусії, Вірменії, Болгарії, Швеції, Словаччини, Росії та Чехії.
У репертуарі хору – різноманітна музика: обробки народних пісень, оригінальна музика як композиторів класиків, так і сучасних авторів. Особливе місце в репертуарі хору посідає духовна музика. Колектив часто виступає в костелах Латвії. У 2008 році відбулося концертне турне Чехією, де колектив виступав з концертами духовної музики в костелах Праги і Карлових Вар.

Архіви