Порошенко у Львові: Після виборів президент має розпустити парламент

Сценарій зриву виборів і створення «Новоросії» провалився. Президентські вибори 25 травня точно відбудуться.

Про це сьогодні, 22 травня, на прес-конференції у Львові заявив кандидат на посаду президента Петро Порошенко.

Він назвав символічним те, що його передвиборчий тур завершується саме у Львові. «За ці два місяці країна кардинально змінилася», – сказав політик і додав, що за цей час було зруйновано таке поняття як Південний Схід, який нібито проти української єдності. Херсон, Миколаїв, Одеса, Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя продемонстрували протидію будь-яким спробам сепаратизму.

«І я вражений тією рішучістю і героїзмом, який показують наші хлопці на Донбасі», – заявив Порошенко. Водночас він додав, що за останні два тижні була підстрелена його довірена особа в Макіївці і були взяти в заручники два його представника у виборчих комісіях, яких зараз уже вдалося звільнити. Крім того, викрадений керівник сумського штабу.

За словами політика, єдиною метою сепаратистів на сьогодні є зрив президентських виборів, тому «участь у голосуванні – важливий елемент відстоювання незалежності, це як голосування в 91-му році за незалежність України».

Також Порошенко заявив, що до кінця 2014 року повинні відбутися і перевибори Верховної Ради. «Ми мусимо виконати волю Майдану щодо тотального перезавантаження влади. Де-факто зараз у Верховній Раді коаліції не існує. Тому президент не просто може, а й зобов’язаний буде розпустити парламент», – сказав він і зазначив, що вже у новій Раді буде формуватися нова парламентська коаліція, яка повинна буде об’єднатися навколо ідеї євроінтеграції.

Екс-міністр МВС Юрій Луценко, який зараз є довіреною особою Порошенка і приїхав сьогодні разом з ним до Львова, додав, що «антитерористична операція має початися з Верховної Ради», оскільки там «ідеологічні, фінансові й організаційні центри сепаратизму».

Окрім того, Луценко назвав три причини, чому він вирішив агітувати за Порошенка. По-перше, це кандидат, в якого «є конкретний план майбутнього». По-друге, у нього є практичні здобутки. «Він створив десятки тисяч робочих місць. Настав час, коли президентом має стати людина, яка вміє будувати заводи і фабрики», – переконаний Луценко.

І по-третє, за його словами, нинішні рейтинги Порошенка у всіх регіонах свідчать про те, що «вперше ми можемо обрати президента всієї країни, який об’єднає її».

При цьому Юрій Луценко наголосив, що Україна може обрати президента вже у першому турі. «Це буде найпотужніший удар по Кремлю. Ми дамо сигнал і собі, і Росії, що Україна є соборною державою», – переконаний політик.

Окрім того, Петро Порошенко під час прес-конференції заявив, що зараз нема кому проводити конституційну реформу, оскільки в парламенті немає конституційної більшості, а в цьому скликанні її і не буде. Тому президент має бути обраний з повноваженнями за Конституцією 2004 року і після цього взяти активну участь у внесенні змін до Конституції.

«Ключовою позицією конституційної реформи повинна бути децентралізація влади і баланс між владою та громадою, – заявив кандидат у президенти. – Не буде більше парашутистів з Києва у вигляді голів адміністрацій».

За його словами, у віданні місцевих громад має бути використання тої чи іншої мови. «Але єдиною державною мовою, закріпленою конституцією, буде українська мова, тому що це є фактор об’єднання держави», – підкреслив він.

Відповідаючи на питання журналістів щодо сумісництва Ірини Сех, яка поєднує посаду голови Львівської ОДА і мандат народного депутата, Порошенко зазначив, що «це, напевно, страхування до 25 числа», але він категорично не підтримує таких дій.

При цьому політик зазначив, що у середньостроковій перспективі після проведення конституційних змін питання призначення голів ОДА взагалі відпаде, оскільки їх замінить обраний громадою глава виконкому.

«А на перехідний період призначення будуть відбуватися з урахуванням думки громади. Ніяких партійних квот більше не буде», – запевнив Порошенко.

Архіви