Декларацію про готовність до добровільної люстрації підписали тільки два кандидати в президенти

Тільки два кандидата на посаду Президента  України підписали Декларацію доброчесності публічної особи, яку  коаліція громадських організацій «За доброчесну публічну службу» запропонувала міністрам, головам обласних адміністрацій, мерам обласних центрів, кандидатам на посаду Президента та міського голови Києва.

Олег Тягнибок погодився з усіма трьома пунктами Декларації, засвідчивши готовність співпрацювати з громадськістю задля попередження корупції та конфлікту інтересів в своїй діяльності, а Ольга Богомолець тільки з двома зобов’язаннями, оминувши пункт декларації про оприлюднення назв юридичних та фізичних осіб, що профінансували її виборчий фонд. Також Олег Тягнибок взяв зобов’язання щодо доброчесності депутатів фракції «Свобода» у парламенті України.

Кандидат на посаду міського голови Києва Леся Оробець стала єдиним кандидатом з-поміж претендентів на крісло голови Києва, яка підписалася  під всіма пунктами Декларації. Також підписали Декларацію учасники першої п’ятірки партії «Нове життя» до Київради.

Серед високопоставлених державних чиновників, які працюють у сферах із високими корупційними ризиками,  погодилися публічно декларувати власні доходи та доходи заступників, а також провести перевірки дотримання вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів,  поки що лише міністр екології та природних ресурсів Андрій Мохник, міністр аграрної політики та сільського господарства Ігор Швайка, голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Рудик та голова Львівської облдержадміністрації Ірина Сех.

На думку директора Фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікори, існує три основні  можливості  забезпечення нової якості державної та міської політики: люстрація, вибори та контроль за виконанням передвиборчих обіцянок.  Іван Сікора вважає, що «інформування громадськості про спонсорів політиків – реальна можливість виявити готовність політиків до люстрації».

Кампанія «За доброчесність публічних осіб» допомагає громадянам отримати не тільки інформацію про реальну готовність до відкритості, прозорості та підзвітності політиків та чиновників, а й оцінити реальні доходи публічних посадовців та пов’язаних з ними осіб.

Контактна особа для додаткової інформації та коментарів: Сікора Іван Веніамінович, (050) 382 4661, [email protected]

Посилання, за якими можна ознайомитись з «Декларацією доброчесності»:

кандидатів на пост Президента України: http://osf.org.ua/data/other/Declaration_Dobroch_pub_osoby_President.pdf

кандидатів в мери міста Києва:

http://osf.org.ua/data/other/Declaration_Dobroch_pub_osoby_mer.pdf

керівників фракцій у Верховній Раді України: http://osf.org.ua/data/other/Declaration_Dobroch_pub_osoby_fraction.pdf

топ-чиновників, державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування: http://osf.org.ua/data/other/Declaration_Dobroch_pub_osoby_publ_servant.pdf

Архіви