Пора припинити роздавати землі будь-кому без погодження територіальних громад, – сільський голова Старого Яричева

Потрібно внести зміни до Земельного кодексу і припинити роздавання земель без погодження територіальних громад.

Про це сьогодні під час прес-конференції заявив сільський голова села Старий Яричів Андрій Андрущенко, передає кореспондент «Погляду».

«Останнім часом відбувається захоплення земель без погодження органами місцевого самоврядування. Я та інші сільські голови звертаємось до уряду, президента, депутатів Верховної Ради з вимогою змінити земельний кодекс – заборонити зміну цільового призначення земель для ведення сільського господарства на 10 років. Це сьогодні дасть можливість зберегти землі, які роздаються Держземагентством по всій Україні. Такі зміни дозволять припинити розкрадання земель комунальної та державної власності», – розповів сільський голова села Старий Яричів.

За словами сільського голови, землі в межах і, що важливо, поза межами населених пунктів, повинні бути землями територіальної громади.

Також сільський голова пропонує переглянути питання щодо передачі земельних ділянок в оренду через проведення аукціону.

«Починаючи з 2009 року ніхто з органів місцевого самоврядування не передали земельну ділянку без проведення аукціону. Сьогодні, щоб провести аукціон, потрібно підготувати людей, виготовити техдокументацію, а це затягування часу і в результаті невдовзі вже не буде що передавати», – зазначає Андрій Андрущенко.

Також сільський голова не згідний із законодавчою нормою, яка дозволяє громадянам з різних регіонів отримувати землю де завгодно.

«У законодавстві прописано, що кожен громадянин має право отримати землю до 2 га для ведення сільського господарства будь-де, звідси маємо зловживання. Бо сьогодні мешканці Києва чи інших міст можуть взяти землю на тій же Львівщині без погодження громади і громада навіть не буде знати, кому ці землі дістаються», – зазначає сільський голова.

Архіви