Несанкціоноване використання обігрівачів може призвести до масових пожеж у Львові – «Львівобленерго»

У «Львівобленерго» уже готують себе до того, що взимку люди почнуть масово використовувати електричні обігрівачі, але це може призвести до кількох небезпек.

Про це повідомив технічний директор ПАТ «Львівобленерго» Володимир Романишин під час прес-конференції 28 серпня, передає кореспондент «Вголосу».

«Через обмежене постачання газу, люди можуть масово використовувати електричні обігрівачі. Я хочу попросити львів’ян відноситися до цього дуже обережно. Тому що, якщо навантаження буде більшим, ніж зможе пропустити мережа і більшим, ніж ставки захисних апаратів на ввідних пристроях, то такі пристрої будуть відключатися, запобіжники будуть перегоряти і весь будинок буде знеструмленим», –наголосив Володимир Романишин.

Небезпеки, за його словами, є дві: дроти, які закладені у внутрібудинковій мережі, за нормами проектування розраховані на навантаження до 3 кВ. Якщо люди будуть навантажувати цю мережу, то провід буде грітися і можлива пожежа. «Що стосується включення обігрівальних приладів, то тут можливий певний компроміс: коли настає нічна пора, існує, так зване, поняття нічного провалу навантаження. Якщо вже є така крайня потреба включити обігрівачі, то варто це робити не вдень, а в нічний час», – наголошує він.

Начальник львівських міських електромереж Ігор Гнатюк теж не виключає, що в осінньо-зимовий період, через значне навантаження, виходитимуть з ладу мережі, будуть аварії. Тому він закликає абонентів відремонтувати мережі, поки є час, і це дасть змогу використовувати аварійні схеми живлення. Адже аварії не завжди оперативно вдається ліквідовувати.

Також  технічний директор ПАТ «Львівобленерго» закликав  власників будинків – ЛКП, ОСББ, особливу увагу звернути на цю потенційну небезпеку, проаналізувати максимальне навантаження будинків, подивитися у якому стані перебувають ввідні пристрої в ці будинки, щоб привести їх в належний стан, щоб запобіжники і захисні автомати були належної калібровки. Також він пропонує вивісити оголошення про те, що понаднормативне навантаження може призвести до знеструмлення цілого будинку.

«Ми в свою чергу готові надати допомогу власникам цих будинків, направимо їм листи і сприятимемо, щоб ця мережа була підготовлена до осінньо-зимового періоду.», – сказав він.

На завершення у «Львівобленерго» додають, що будь-який крок споживача, який призводить до збільшення навантаження на мережу, має повідомлятися постачальнику послуг, щоб не порушувався баланс.

Архіви