Політреформа-2004 – політична заказуха, – депутат

«Те, як була прийнята політреформа – це була політична заказуха», – заявив 4 жовтня під час засідання прес-центру «Львівський вибір-2010» на тему: «Як скасування політреформи 2004 року позначиться на діяльності новообраних органів місцевого самоврядування» депутат Львівської міськради від фракції «Наша Україна» Сергій Бащук.

"Клани керували країною: Кучма і Янукович. Вони тоді переписали Конституцію, щоб обмежити повноваження президента, яким тоді, очевидно, мав стати Ющенко. Зараз відбулося все з точністю до навпаки!", – сказав він.

Коментуючи скасування політреформи, він зауважив, що "виходячи з законодавчої точки зору, це рішення Конституційного суду не вплине на місцеве самоврядування".

"Але за фактом все по-іншому. 2004 року було остаточно закріплено розподіл повноважень між центральними органами влади. Щодо місцевого самоврядування – було проведено перший етап, а другого етапу ми так і не дочекались. Мав бути поглиблений рівень місцевого самоврядування. Стався жахливий прецедент. Рішенням ручного суду фактично відредаговано Основний закон. Венеціанська комісія заявила свою позицію про те, що Конституційний суд як мінімум перевищив свої повноваження", – сказав Сергій Бащук.

Він зауважив: "Колись генерал Франко казав "Друзям все, ворогам – закон. Регіонали чинять так само".

За словами депутата, тенденції такі, що "місцеве самоврядування і надалі буде згортатися".

"Воно й так не має багато повноважень. Правоохоронні органи – не наша структура, і хоча вони роблять добру міну при поганій грі, фактично, вони слухаються того, хто їх призначає. Коли буде назрівати конфлікт чи протиріччя, безперечно, що силові структури, я вже не кажу про прокуратуру, СБУ та інші спецоргани, будуть діяти не в інтересах місцевого самоврядування. Звичайно, є зловживання на всіх рівнях, і в тому числі на місцевому. Думаю, Партія регіонів у тих регіонах, які будуть менш слухняні, може цю машину включати на повну", – сказав Бащук.

Разом з тим, депутат підкреслив, що сам момент скасування політреформи влада вибрала доволі вдало, мовляв, суд прийняв рішення, поки всі політичні сили готуються до виборів.

Архіви