Політолог у Львові запропонував збірник Бароде проти популістів

В українців немає критичної свідомості, щоби фільтрувати гасла політиків. Тому потрібно започаткувати збірник Бароде. Тоді буде політична люстрація і менше популізму.

Таке рішення сьогодні, 13 грудня, під час засідання громадського прес-центру “Вибори-2019” на тему: “Виборчі гасла на президентських перегонах: популізм і реалізм”, яке відбулося у Львівському прес-клубі, запропонував доктор політичних наук, професор  НУ “Львівська політехніка’ Микола Бучин.

-У Франції є збірник Бароде, де періодично друкують і  аналізують передвиборчі обіцянки політиків та їхнє виконання. Треба започаткувати в Україні тоді політики будуть більш відповідальними. Якщо за невиконання буде політична люстрація, то популізму буде менше,- сказав Микола Бучин.

Він також акцентував, що в Україні дуже охоче голосують за людей, які дають гасла, але відірвані від реальності.

– У нас не працює принцип «краще гірка брехня, ніж солодка правда». За кордоном передвиборчі програми це можливість партії реалізувати свої дії,- підсумував політолог. 

Його ідею підтримав член політради Української Галицької партії Богдан Панкевич.

– Треба випускати бюлетень і аналізувати – це виховання думаючого виборця. Популізм став надзвичайно технологічним, найвищого класу. Найдорожчі експерти працюють, щоб упакувати його в дуже логічні схеми і дати обгрунтування. Я був учасником Ялтинської економічної стратегії і не вірив вухам, як можна упакувати повний брєд в такі логічні конструкції"- каже Богдан Панкевич.

Архіви