Політолог озвучив головних гравців на парламентських виборах у Львівській області

За Львівщину на позачергових парламентських виборах буде боротися дуже багато політичних партій. Вони сконцентрують свою увагу як на пропорційну складову, так і на мажоритарну.

Про це 27 травня під час засідання у Львівському прес-клубі на тему: «Які політичні сили, ситуативні союзи і кандидати-мажоритарники змагатимуться за голоси виборців на Львівщині? Старт інтерактивних відеодебатів у Львівському прес-клубі», повідомив представник Львівської асоціації політологів «Поліс» Микола Спересенко.

Отож, за Львів та область позмагаються ВО «Свобода», «Самопоміч», «Громадянська позиція», «Українська стратегія» Володимира Гройсмана, «Голос», «Укроп» та інші. 

– Це і «Європейська солідарність», яка вже на початку кампанії заклала маніпулятивну технологію семантичного характеру в свою назву. Тому що скорочено це – ЄС. І важко буде деяким виборцям не проголосувати за неї, – говорить політолог.

Також на Львівщині будуть збирати голоси, так звані, інтернет- або телевізійні партії. Тобто партії, які не мають свого представництва на регіональному чи локальному рівні, а є розкрученими через ЗМІ та інтернет. 

– У цьому випадку це є і президентська партія «Слуга народу». Ми не знаємо ані її членів, ані тих, хто буде представляти цю партію на парламентських виборах. Що стосується  партії «Сила і честь» Ігоря Смешка, то це є унікальний випадок, коли виборці знають кандидата лише завдяки ютуб-каналу одного відомого журналіста, – називає партії Микола Спересенко. 

Також політолог спрогнозував, як будуть об’єднуватися партії. Хоча, на його думку, це будуть союзи з координації дій та пов’язані з підтримкою тих партій, які більш популярні. 

– Відбувається проекція загальнонаціонального співвідношення та зав’язків політичних партій на локальний рівень. Будуть підтримувати один одного «Європейська солідарність» Петра Порошенка, «Українська стратегія» Володимира Гройсмана, «Удар» та деякі представники партії «Народний фронт». Другий таким блок координації може бути між партією Володимира Зеленського «Слуга народу», ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко, «Громадянською позицією» Анатолія Гриценка та політичними партіями, які йдуть з ним на вибори разом, і партією «Укроп», – вважає представник Львівської асоціації політологів «Поліс».

А що стосується саме Львівщини, то, за його словами, варто очікувати скоординованість дій «Об’єднання «Самопоміч» Андрія Садового та партії «Голос» Святослава Вакарчука.

Архіви