Після результатів ЗНО окремим «медалістам» доведеться повернути свої «золоті» та «срібні» медалі

На відміну від минулого року, у Львівській області є лише 16 осіб, які набрали 200 балів з трьох предметів – української мови та літератури, математики та історії України.

Про це сьогодні, 9 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:

«Як ЗНО реформує систему освіти, а як освітня система профанує ЗНО?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

– Для порівняння, минулого року 18 осіб отримали по 200 балів тільки з української мови та літератури.  Цього року з математики є тільки один «двохсотбальник» , випускник фізико-математичного ліцею. Але багато хто вже подали апеляції. І рішення апеляційних комісій можуть змінити ці результати., – каже вона. 

За словами Лариси Середяк, цього року змінилася методика визначення результату. 

– Зараз встановлюється поріг «склав/не склав» з кожного предмету. Наші експерти кажуть, що цього року встановили ще низький. Але кожного року ведуться розмови, що якщо ми ще на півбала підвищимо поріг, то це ще стільки тисяч осіб не зможе вступити до вузу, – розповідає директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. 

Водночас вона зауважила, що вища освіта в Україні не є обов’язковою, тож вступати до вузів усі, хто закінчив середню школу, не мусять. 

Зате цього року через результати ЗНО окремі «медалісти» можуть позбутися  своїх медалей. А ось це, на думку Лариси Середяк, вже неправильно. 

– До нас сьогодні звернувся випускник, який вже отримав срібну медаль в школі, а за результатами ЗНО отримав «дев’ять». Після апеляції додали один бал, отож, матиме «десять». Тепер йому доведеться повернути медаль. І тепер школа буде робити запит до районного відділу освіти, ті – до обласного, далі за ланцюжком – до міністерства, щоби ті випускники, які увесь час працювали належним чином, отримали свою винагороду, – розказує вона. 

Архіви