Пільговики можуть їздити в маршрутках безкоштовно ще до 16 червня

Якщо місцеві та районні органи влади Львівської області не приймуть рішення про компенсацію витрат перевізникам або монетизацію пільг до 15 червня, то з 16 червня перевізники будуть вимагати від пасажирів-пільговиків стовідсоткової оплати за проїзд.

Про це сьогодні, 31 червня, під час прес-конференції на тему «Перебіг монетизації в районах області. Проїзд учасників бойових дій у автобусах Львівщини», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

Платитимуть всі, крім тих, хто потрапляє під дію меморандуму, який підписали сьогодні перевізники та Львівська облдержадміністрація. 

За словами перевізника, наразі у Львівській області постанову Кабміну №197 про монетизацію пільг виконали тільки Львів, Пустомити, Стрий та Моршин. 

–  У Львові, після тривалих розмов та зустрічей, перевізникам почали відшкодовувати кошти за пільгові перевезення, здійснені цього року. Ми також домовилися, що на друге півріччя залишиться ця же схема –  відшкодування коштів перевізникам. Причому, сума відшкодувань буде суттєво збільшеною. А з 1 січня 2019 року у Львові будуть запроваджувати монетизацію пільг, – розповідає Іван Велійка.

А 7 червня депутати Львівської міськради повинні затвердити суми, які ще треба додати перевізникам. Це, за його словами, пообіцяв особисто міський голова Львова Андрій Садовий.  

– Я думаю, що мер міста, якщо робить такі заяви, то він і відповідає за свої слова, – каже голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

Що стосується інших міст, де вже прийняті рішення, то Пустомитівська райадміністрація вирішила монетизувати пільги, тобто компенсувати витрати на проїзд безпосередньо мешканцям району – 135 грн на особу в місяць. А Стрий та Моршин будуть відшкодовувати кошти безпосередньо перевізникам за пільгові перевезення. 

– У всіх інших містах, районах та ОТГ рішення не прийняте. Тому ми ще беремо тайм-аут до 15 червня і перевозитимемо пасажирів за умовами, які діють зараз. Проте, якщо до 15 червня місцеві органи влади не приймуть жодного рішення, то з 16 червня, всі категорії пільговиків, крім тих, які підпадають під дію меморандуму, будуть платити стовідсотково, – попередив він.

Архіви