Підсумовують та аналізують помилки. У львівських вищих навчальних закладах завершилася вступна кампанія

Вже студенти … У  вищих навчальних закладах Львова оприлюднюють списки щасливчиків. До червоної лінії студенти-державники, під нею – платники. Освітяни кажуть, левову частку бюджетних місць зайняли студенти пільгових категорій. Про таку проблему говорили ще на початку вступної кампанії. Йшлося про те, що вони практично не залишають права навчатись на державній формі простим випускникам.

Керівник групи  моніторингу цьогорічної <wbr></wbr>вступної кампанії Людмила Роман: „Якщо ви приймали тільки оригінали цієї довідки, яка дає пільгу – думаю, що ситуація була б значно легшою і прозорішою. Могла б дати шанс зорієнтуватися тим, хто поступав на загальних підставах”. 

Найбільше освітян  шокувала кількість поданих заяв… Це ще один головний біль цьогорічного вступу, оскільки це спричинило плутанину  з документами – наголошує  секретар приймальної комісії  Львівської політехніки Роман Брилинський. Майже кожен абітурієнт подавав заяви одразу у декілька освітніх установ… Аби застрахувати себе. Це так звана студентська міграція. Щоб її не було Міністерство освіти має встановити планку для заяв абітурієнтів на різні напрямки. „До таких досить смішних випадків виходить. 7 числа ми зарахували на будівництво абітурієнтку, а вона прийшла 8 числа і сказала: мені подзвонили з медуніверситету, я проходжу в університет зі своїми балами. Ясно, що вона забрала від нас документи. Ми наступним засіданням мусили зарекомендувати ту наступну людину, яка її місце зайняла. І той процес ще дотепер триває”, – наголошує  Роман Брилинський.

Не лише мінуси…  є і плюси. Цьогорічний вступ супроводжувався широкою інформаційною кампанією. У ВИШах були розміщені спеціальні стенди, відтак кожен абітурієнт міг бачити свої бали і свій рейтинг. Окрім того, працювали Інтернет-сайти освітніх установ – зазначає керівник проекту моніторингу вступної кампанії 2009 Оксана Чабан.

Одразу усі проблеми вступної кампанії вирішити не вдасться, але почати можна… з пільговиків. Вже зараз представники міністерства освіти виступають за повну відміну пільг для абітурієнтів. Це ідеальний варіант впорядкування вступної кампанії у вищі навчальні заклади, – вважає директор Департаменту вищої освіти Ярослав Болюбаш.

Додамо, що Львівські  вищі навчальні заклади поряд  з київськими вважають найкращими за якістю освіти в Україні. 

Ірина Курій

Архіви