Підприємцям Львівщини дозволили екстериторіальність

Підприємці, які мешкають у Львівській області, можуть звертатися і уточнювати чи змінювати свої дані в будь-якому відділенні органу юстиції області.

Про це сьогодні, 22 вересня, під час прес-конференції на тему:

«Он-лайн реєстрація шлюбу та бізнесу – нові пілотні проекти львівської юстиції», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.

– У липні я звернувся з пропозицією до міністра юстиції Павла Петренка з пропозицією щодо запровадження у Львові чотирьох пілотних проектів. Це – реєстрація актів цивільного стану, видача свідоцтв про народження у пологових будинках, третій проект стосується екс-територіальності у реєстрації речових прав і реєстрація юридичних та фізичних осіб-підприємців, – каже він.

За його словами, управління юстиції максимально намагається  позбавити особистого спілкування працівника юстиції та громадянина, щоби уникнути корупції.

– Комп’ютер хабарів не бере, – каже він.

Як це відбуватиметься, пояснив перший заступник начальника головного територіального управління юстиції у Львівській області Тарас Грень.

– Екстериторіальність подання документів до державного реєстратора означає, що будь-який громадянин, підприємець чи керівник зможе подавати відповідні документи на вчинення тої чи іншої реєстраційної дії незалежно від місця знаходження чи місця реєстрації даної особи. З урахуванням того, що даний пілотний проект розпочинається у Львівській області, він має відповідний досвід у Київській, Одеській  та Івано-Франківській області, даний принцип буде розповсюджуватися саме в рамках цих областей, – каже він.

За його словами, особа, яка має бажання подати в Пустомитіському районі Львівської області документи про ті чи інші зміна, а зареєстрована в Турці, може подавати документи там, де хоче. Це спростить життя громадянам і запустить систему цифрового документообігу та електронної реєстрації.

– Очевидно, проблеми будуть. Але робити це треба. На жаль, чинне законодавство не передбачає повністю заміну паперових документів на електронні. Але ми намагаємося збільшити відсоток електронних, – каже Тарас Грень.

Архіви