Петро Сорока оголосив у Львові про початок міжнародного конкурсу «Вишиванка єднає світ»

Власники будинку моделей «Petro Soroka» Ольга та Петро Сороки оголосили про початок конкурсу «Вишиванка єднає світ». Усі, хто бажає взяти участь у ньому, повинні надіслати своє фото у вишиванках на сайт будинку моделей. І їх будуть оцінювати в трьох номінаціях.

Про це сьогодні, 7 червня, під час прес-конференції на тему: «Оголошення міжнародного конкурсу «Вишиванка єднає світ». Демонстрація нової колекції чоловічих, жіночих і дитячих вишиванок від будинку моделей «Petro Soroka», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив власник будинку моделей «Petro Soroka» Петро Сорока.

За його словами, ці три номінації – «Родинне коло», «Найкреативніша вишиванка» та «Вишиванка з найдальнього краю».

– Ми розглядатимемо фотографії родин у вишиванках, у найнезвичайніших вишиванках. А також окрема номінація для тих, чиє фото надійде з найвіддаленішої точки світу від України. Оцінювати фото номінантів будуть «вподобайками». За перше місце ми пошиємо для родини з чотирьох осіб вишиванки. Це може бути для тата, мами та двох дітей або для бабусі, або ще для когось з родини. За друге місце ми відшиємо індивідуальну вишиванку. За третє – в подарунок вишиванку з колекції «Сорок сорочок від Сороки», – обіцяє дизайнер. 

Переможці стануть відомими в День Незалежності.

Власне ось цю колекцію, «Сорок сорочок від Сороки» він і представив сьогодні у Львівському прес-клубі. Вона складається з сорока різноманітних вишитих сорочок та суконь для чоловіків, жінок та дітей. За його словами, будинок моделей «Petro Soroka» спеціалізується на пожитті жіночого одягу. А для чоловіків він виготовляє тільки вишиванки.

– Робимо сорочки як на довгий рукав, так і на короткий, щоби чоловіки могли продемонструвати свої біцепси, – говорить Петро Сорока.

Основні кольори нової колекції – жовті та сині. – На сьогодні червоний колір у сучасних вишиванках виходить з моди. На зміну йому приходять пастельні кольори. Хоча чорно-червона вишиванка – це класика і вона ніколи з моди не вийде, – переконаний виробник одягу. 
Сам дизайнер називає свої вироби «вишиванка на кожен день». Та запевняє, що такі вишиванки дуже зручно носити з джинсами.

– Я сам полюбляю носити лляні речі. Мушу зізнатися, що моя колекція – з білоруського льону. На жаль, в Україні майже не збереглося виробництво льону.

Ті, підприємства, що виробляють льон в Україні, роблять його для  скатертин. На одяг такі тканини не годяться, – каже він.
За словами Петра Сороки, на Сумщині, де розташоване підприємство, колись функціонував потужний інститут льону. І підприємець має намір його відродити. 

Власник будинку моделей «Petro Soroka» Ольга Сорока наголошує, що вишивані мотиви на одязі – це авторські роботи.

– Орнаменти взяті зі слобожанської вишиванки, в які внесено й інші елементи. Ми – найбільше підприємство в Україні, яке розробляє вуличні вишиванки на кожен день. Зараз у вишиванках – нова ера: лаконічна, яка  відповідає вимогам часу, – переконує вона.

Будинок моделей «Petro Soroka» функціонує на ринку з 2003 року. За цей час було пошито понад 500 тисяч жіночих суконь і близько три тисячі вишиванок.

– Ми спочатку не планували займатися вишиванками в промислових масштабах. Ми виготовляли їх тільки для подарунків. Їдеш кудись – везеш в подарунок вишиванку. Потім до нас почали звертатися з проханнями-замовленнями. І ось ми вийшли на промислове виробництво, – згадує Ольга Сорока.

Коштує одна вишиванка від однієї до трьох тисяч гривень. Магазин у Львові розташований за адресою: вул. Богдана Лепкого, 3.

А взяти участь у конкурсі «Вишиванка єднає світ» можна на сайті http://petrosoroka.com/

Архіви