Перевізники вимагають, щоб пільговики платили за проїзд

Якщо міська влада не змусить пільговиків хоча би частково платити за проїзд, то тариф у міських маршрутках становитиме 6 гривень 80 копійок.

Про це сьогодні, 26 вересня, під час прес-конференції на тему: «Стан перевезення пільгових категорій пасажирів на міських та приміських маршрутах. Пропозиції з поліпшення перевезень у Львові», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

– Від 35 до 55 відсотків пасажирів не платять за проїзд. Це – різного роду пільговики. І як місто вирішить питання зі своїми пільговиками, таким і буде тариф на перевезення, – каже він.

Перевізники сформулювали дві пропозиції для врегулювання ситуації з пільговиками:

1. Місто має укласти угоду з перевізником, який зобов’язується возити окремі категорії безоплатно. Тому що пільговики користуються комунальним транспортом, який придбаний за гроші громади.
2. Зобов’язати пільговиків сплачувати, наприклад, 50 відсотків, за проїзд у міському транспорту.

– Було рішення міськвиконкому, яке дозволяло безкоштовний проїзд пенсіонерам з 10.00 до 16.00. Але громадські активісти звернулися в суд і через місяць його скасували. Хоча воно себе дуже добре показало. І таке рішення вже кілька років діє в Івано-Франківську. І ніхто не скаржиться, – Іван Велійка вважає, що питання щодо пільгових перевезень варто розглянути на найближчому засіданні Львівської міської ради. 

Він також наголосив, що сьогодні у Львові на ринку пасажирських перевезень – хаос. Через це перевізники не хочуть вкладати кошти в цей бізнес.

– Розривають договори, не укладають їх, справи перебувають у судах. Перевізники не знають, чи вони будуть працювати, чи ні, – представник перевізників пропонує місцевій владі сісти за стіл переговорів.

Водночас, за його словами, якщо перевізники зараз розпочнуть рух в напрямку змінення тарифів на перевезення в маршрутках Львова, то підвищення вартості проїзду слід очікувати не раніше, ніж в середині січня. 

Архіви