Переселенцям у Західній Україні допоможуть створити бізнес за допомогою грантів

По 2 тисячі євро отримають 18 переможців бізнес-ідей, які візьмуть участь у програмі грантів для переселенців на реалізацію свого бізнесу. Проте ці кошти будуть надавати у формі обладнання або іншої допомоги.

Про це сьогодні, 20 квітня під час прес-конференції на тему: "У Західній Україні стартує програма підтримки бізнесу переселенців", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила координаторка напряму бізнес-грантів у проекті Мар’яна Жураковська.

– Але ми не даємо «живі" гроші. Ми допомагаємо купувати обладнання, інструменти, тварин. І до кінця року ми контролюватимемо, чи обладнання працює на бізнес, а не стоїть десь в кутку. Якщо потрібні будуть консультації спеціалістів, то ми їх також надамо. Ми всіляко допомагатимемо розвивати бізнес, – пообіцяла вона. 

Співзасновник громадської організації «Крим SOS» Алім Алієв зауважив, що лише у Львівській області, за офіційними даними, проживає понад 12 тисяч переселенців, за неофіційними – 20 тисяч. Втім, проект розрахований на вісім областей західного регіону. 

– Ми знаємо випадки, коли переселенці просто приходили на склади, вимагали від волонтерів та держави допомоги, але не бажали брати відповідальність за своє життя на себе. І так вони живуть останні два роки, – розповідає він.

Тому, за словами Аліма Алієва, проект передбачає формат вудочки, яка дозволить переселенцям самим заробляти на себе. 
За словами Мар’яни Жураковської, вони вже отримали майже сорок анкет та шквал дзвінків.

– Бізнес-ідеї приймають і від осіб, які вже провадять бізнес, і від осіб, які тільки починають його. Проте від однієї родини може бути тільки одна заявка, – каже вона.

У тих анкетах, що вже надійшли, є пропозиції щодо бізнесу з пошиття одягу, випічки, створення сироварні, вирощування перепілок.

– Особливу увагу ми звертаємо на сільську місцевість. Тому 9 з 18 бізнес-грантів будуть надані тим, хто проживає в селах чи маленьких місцевостях, – наголосила вона.

Анкети можна подавати до 15 травня. Потім комісія до двох тижнів розглядатиме проекти. І з тими родинами, які нададуть найцікавіші ідеї, члени комісії готові зустрічатися особисто.

– Ми готові до них приїхати, якщо їм важко буде до нас їхати, – обіцяє Мар’яна Жураковська.

Анкету можна заповнити тут –  https://goo.gl/GEUvA9

  
Довідка

“Проект з розбудови можливостей мережі з роботи з внутрішньо переміщеними особами у Західній Україні на 2016 рік» реалізують громадські організації “YMCA Львів” та “Крим SOS” за підтримки Мальтійської служби допомоги. Програма розрахована на переселенців зі сходу та Криму, котрі мають бажання відкрити власний бізнес або відновити втрачений.

Архіви