Перепустки через «лінію фронту» в зоні АТО

З 21 січня, щоби переїхати із зони, яка контролюється українськими військовими, в неконтрольовану зону, потрібно мати спеціальні перепустки.

Порядок отримання перепусток – одноразових і багаторазових – прес-центр АТО опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі. Натомість офіційної інформації на офіційних урядових порталах немає.  Про це йшла мова під час прес-конференції-дискусії на тему: «Як запровадження нових правил виїзду-в’їзду в зону АТО позначиться на висвітленні в ЗМІ подій на окупованій території».

Як з’ясувалося, щоби отримати такі перепустки або ж потрібну інформацію, громадянам пропонують відсилати свої дані на скриньки райвідділів міліції на домені .ru. Цей інтернетний домен у Росії за потреби офіційно контролюється спецслужбами РФ. Крім того, номери телефонів, які вказує прес-центр АТО на своїй сторінці, виявилися недійсними – вони не відповідали на дзвінки.

У той же час військові вважають, що ці перепустки просто необхідні.
– Якщо ми не контролюємо якусь територію, то ми хочемо якось обмежити чи контролювати доступ до цієї території. Щоби не було неконтрольованого потоку зброї, наркотичних речовин, контрабанди, не було потоку бойовиків чи тих, хто під них маскується, – заявив під час прес-конференції у Львівському прес-клубі  офіцер Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковник Анатолій Стельмах.

Він вважає, що за кілька тижнів усе налагодиться, і ті люди, які постійно їздять, мешкають у Луганську чи Донецьку, але час від часу перетинають умовну лінію фронту, заспокояться і зрозуміють, що ці заходи принесуть поліпшення.
А ось луганський журналіст Сергій Сакадинський, який нещодавно перебував у полоні так званої «ЛНР» і зараз не має жодного документу, вважає, що це ускладнить перехід через блок-пости.

– Зараз великих проблем з переміщенням немає, якщо є документи. А та система, яку зараз пропонують, дуже ускладнить це питання, – повідомив він під час прес-конференції телефоном із Луганська.

Тим більше, що Сергій Сакадинський зараз виявився цілком «невиїзним».

– Я наразі документів не маю. Щоби відновити документи, мені треба виїхати на територію, яка контролюється українською владою. А щоб туди поїхати, мені треба мати якісь документи. Місцева влада видасть якийсь тимчасовий документ, з яким можна буде проїхати їхній блок-пост. А от проблема виникне, коли доведеться бути на українському блок-пості, – прогнозує Сергій Сакадинський.

Архіви