Пенсію Азарову та К° виплачує Росія

Українцям, яким було призначено пенсію в Україні, але вони перебувають за кордоном, пенсії виплачує країна їхньої локації. Це передбачено міжнародними договорами про пенсійне забезпечення.

Про це сьогодні, 18 серпня, під час прес-конференції на тему: «Актуальні питання пенсійного реформування», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступник директора департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Любов Бричок.

– У 1992 році було підписано угоду з країнами СНД. В тому числі й з Росією. Тобто, пенсія виплачується за рахунок тієї країни, де людина проживає, – так відповіла вона на питання, чи виплачує Україна пенсію Азарову та його колегам, які втекли у 2014 році в Росію.

– Пенсійне забезпечення не залежить ані від політичних поглядів людини, ані подальшого статусу. Вона набула право отримувати пенсію, досягнувши певного віку, страхового стажу та заробітної плати. І ці норми не змінюють новим законопроектом. Навіть особам, які засуджені до позбавлення волі, виплачують пенсію в повному розмірі. Єдине, що ця пенсія перераховується на рахунки виправних закладів, – каже Любов Бричок.

Проте, якщо людина перебуває за кордоном тривалий час, але не повідомляє про це офіційно, а хоче, щоби пенсія їй виплачувалася в Україні, то вона повинна щороку пробити свою фізичну ідентифікацію.

– Тобто хоча би раз на рік вона повинна прийти до банку, де отримує пенсію, чи Укрпошти. Якщо впродовж шести місяців людина не отримує пенсію, то виплата їй припиняється. Для поновлення людина має особисто з’явитися до органів Пенсійного фонду та надати відповідні документи, – пояснює вона.

Архіви