Павло Петренко вибудував корупціогенну модель управління – експерт

Система, яку зараз вибудував міністр юстиції Павло Петренко у Міністерстві юстиції, в рази посилює корупціогенність моделі управління.

Про це сьогодні, 15 квітня, під час прес-конференції на тему:  «Чого чекати від нового уряду і нового генпрокурора?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив голова правління Центру політико-правових реформ  Ігор Коліушко.

– Я не ловив за руку самого пана міністра, але те, що створена ним система дає дуже зручні форми і методи для корупційної діяльності, я готовий  доводити будь-де. Коли міністр має можливість безпосередньо вирішувати питання будь-якої реєстрації, будь-якого виконання судового рішення, і все це закрито в середині міністерства – це породжує величезні можливості, – вважає він.

На думку експерта Центру політико-правових реформ  Олександра Банчука, міністр робить це, прикриваючись рекомендацією європейських експертів.

– Реєстраційна служба стала підрозділом міністерства. Виконавча служба також стане частиною міністерства, не буде окремим органом. І навіть пенетенціарну службу хочуть зробити частиною Міністерства юстиції, – каже він.

Обидва експерти стверджують, що коли вищезгадані органи, які були окремими, стануть підвладними одному міністру, то корупція там зросте в рази.

Архіви