Парубій не хоче вдруге бути виселеним у Сибір

На час воєнних дій у проросійських ЗМІ в Україні необхідно відібрати ліцензії. А народних депутатів, які були викриті у співпраці з російськими спецслужбами або діють в інтересах російської пропаганди – позбавити мандатів за антидержавну діяльність та відкликати їх з парламенту.

Про це сьогодні, 14 вересня, під час прес-конференції на тему: «Зупинити російську пропаганду в Україні. Звернення учасників Форуму всеукраїнських громадських організацій», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив голова секретаріату Конгресу української інтелігенції Львівщини Володимир Парубій.

За його словами, Росія дуже активно використовує інформаційну агресію та маніпулятивну пропаганду проти України. Натомість Україна недопрацьовує, щоби нейтралізувати цю ворожу пропаганду.

– Путін, починаючи війну, добре знав, що у нас немає ані армії, ані міліції. І він був переконаний, що не зустріне ніяких перепон. Але його плани зупинили добровольці. Цього він не передбачив. І тоді Росія вирішила зробити акцент на інформаційній війні, щоби розвалити Україну зсередини, – каже Парубій.

Володимир Парубій говорить, що на засіданні Всеукраїнського форуму громадських організацій був оприлюднений план ФСБ із дестабілізації та розвалу зсередини України.

– Ми цей план розіслали у всі інстанції. Проте відповіді не отримали. Тоді ми виробили систему протидій. На жаль, це теж не дало бажаного ефекту, – розповідає Володимир Парубій.

Голова Львівського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів  Степан Трохимчук зауважив, що український інформаційний простір на 90 відсотків засмічений антиукраїнською пропагандою та брехнею.

– Ми зараз в стані війни. Тому треба вживати жорстокі заходи, – вважає Степан Трохимчук.

На думку професора, завідувача кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка Василя Лизанчука, інформаційно-психологічна війна проти України ведеться ще з часів зруйнування Києва промосковським князем Андрієм Боголюбським у 1169 році.

– Це триває століттями. А нині набрало найгарячішого розвитку. Тому що Україна стала незалежною. І форми інформаційно-психологічної війни набрали нового змісту на спрямування, – каже Василь Лизанчук.

Володимир Парубій зауважив, що втрата незалежності для України – це не тільки зміна керівництва у Києві.

– Це знов безкінечні вагони-телятники з українцями туди, в Сибір. Мені вже довелося їхати. І більше не хочу, – заявив Парубій.

Василь Лизанчук переконаний, що проблеми в інформаційному просторі України постали через те, що Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення, Міністерство інформації та різні комісії у Верховній Раді не виконують своїх головних обов’язків.

Тому учасники Всеукраїнського форуму громадських організацій скерували листа Президентові України Петрові Порошенку, Голові Верховної Ради Андрієві Парубію та Прем’єр-міністрові Володимиру Гройсману, в якому вимагають негайно внести зміни в Закон «Про статус народного депутата» та інші закони, щоби забезпечити механізм відкликання антиукраїнських парламентарів. 

Архіви