Парламентські вибори програні заздалегідь, – політологи

Значною мірою парламентські вибори заздалегідь програні для опозиції, зазначив 5 червня під час круглого столу у Львові політолог Тарас Возняк.

За його словами, цей програш зумовлений тим, що в Україні бал править олігархат, і від того, чи одні його представники зміняться іншими, нічого не зміниться. «Тут навіть нема кому виграти, тому що немає політичної сили, яка представляла б середній клас», – зазначив Тарас Возняк.

Аналогічну думку висловив інший учасник круглого столу, політолог Євген Жеребецький. За його словами, навіть якщо українці оберуть ангелів, то зовнішні і внутрішні сили обламають їм крила і змусять виростити роги. «Ці вибори ми теж програємо, навіть якщо наберемо більшість»,- сказав він, пояснюючи такий прогноз відсутністю в Україні ідеологічних партій.

Своєю чергою голова Подільського регіонального центру політичних та соціологічних досліджень Віктор Міщишин зазначив, що нинішня об’єднана опозиція сама робить все, щоб програти ці вибори – зокрема, неналежним чином підходячи до підбору кадрів.

Нагадаємо, нещодавно Арсеній Яценюк заявив, що президент Віктор Янукович хоче негайно розпустити Верховну Раду і провести дострокові вибори, щоб забезпечити Партії регіонів кращий результат. Раніше, після бійки у парламенті, про необхідність розпуску Верховної Ради заявив голова парламенту Володимир Литвин. Голова фракції ПР Олександр Єфремов своєю чергою назвав такі заяви емоційними і нереалістичними.

Архіви