Оркестр «Віртуози Львова» показав своїх засновників

23 роки тому, створюючи у Львові оркестр «Віртуози Львова», його засновники керувалися виключно патріотичними почуттями.

Про це сьогодні, 23 січня, під час прес-зустрічі з академічним камерним оркестром “Віртуози Львова”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив засновник та головний диригент оркестру ”Віртуози Львова”, народний артист України, професор Сергій Бурко.

– На той час вже існували й інші оркестри, які містили в назві слово «віртуози». Першими, звісно, були «Віртуози Риму». Також існують «Віртуози Праги», «Віртуози Відня» та інші, – розповідає він.

Український диригент, лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка, народний артист України, професор Юрій Луців зізнався, що створення такого оркестру було досить сміливим кроком.

– На той час у Львові існували два камерних оркестри, які вже мали свою історію. А тут ще – новий і з також претензійною назвою. В окремих осіб викликало скептицизм. Але впродовж року цей оркестр показав себе як зріла одиниця, якому під силу виконувати складні твори, – згадує він.

За словами професора Луціва, камерні оркестри часто працюють без диригента, але завжди мусить бути людина, яка з боку спостерігає за успіхами та провалами і дає поради.

– З перших концертів я стояв і за пультом, але й був членом дорадчої ради, яка складала плани для цього колективу, – каже він.

Заслужений артист України Володимир Дуда також є одним із тих, хто долучився до створення оркестру.

– Перед тим я багато років працював у симфонічному оркестрі і завжди мріяв працювати в камерному. Отож працював у Польщі, в Іспанії, в інших країнах саме в камерних оркестрах. Проте щасливий від того, що повернувся і всі ці роки працюю в оркестрі, – каже перша скрипка – концертмейстер оркестру.

За його словами, в останні роки склад колективу більш-менш стабільний.

– Для того, щоби колектив розвивався та нарощував свою діяльність, бажано, щоби не було плинності кадрів. У перші роки дуже часто змінювалися музиканти. І досьогодні з тих, перших, дійшли одиниці, – каже він.

Архіви