Опитування: 42% українців бачать Україну в ЄС, 31% – в Митному союзі

42% українців вважають, що вступ до Європейського Союзу має бути головним інтеграційним напрямом України. Про це свідчать дані дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» і соціологічною службою Центру Разумкова, оприлюднені під час круглого столу «Оцінки і прогнози трансформації ЄС: стратегічні пріоритети для Центрально-Східної Європи і України».
У той же час за вступ України до Митного союзу виступає 31% населения,13,5% вважають, що Україні не варто приєднуватися ні до ЄС, ні до МС.

«Щодо інтеграційного напряму України простежуються значні вікові відмінності. Так, серед молоді (18-29 років) переважає орієнтація на вступ до ЄС – 54%, найменша кількість прихильників вступу до Митного союзу – 19%. У той же час серед громадян віком 60 років і більше переважає підтримка вступу до МС з Росією, Білоруссю, Казахстаном – 45%, найменше тих, хто підтримує ЄС – 30%», – наголошується в дослідженні.

Крім того, експерти підкреслили істотні регіональні відмінності в питанні інтеграції. Так, вступ до ЄС найбільше підтримують на Заході – 72% і в Центрі – 49%. На Сході і Півдні країни традиційно більше прихильників вступу до Митного союзу – 50% і 39,5% відповідно. Найбільша кількість тих, хто не міг визначиться з відповіддю, на Сході – 15%.

Найбільше вступ до ЄС підтримують виборці ВО «Свобода» – 71%, партії «УДАР» – 69,5% і ВО «Батьківщина» – 64%. Вступ до Митного союзу як головний інтеграційний напрям підтримують виборці КПУ – 79,5% і Партії регіонів (ПР) – 57%.

Дослідження проведено з 17 по 20 травня 2013 року. Опитано 2010 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах країни. Теоретична похибка – 2,3%.

Нагадаємо, результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова наприкінці квітня, українці відзначають, що вони недостатньо поінформовані про ЄС і Митний союз. Тільки 5,3% опитаних назвали високим рівень своїх знань про ЄС та 4,2% – про Митний союз. 38,6% і 37,6% опитаних визначили свій рівень знань про ЄС і Митний союз як середній. Низький рівень власної поінформованості відзначили 43,5% і 44,1% громадян. Кожен десятий (9,5% і 10,9%) респондент не мають жодної інформації про ці організації.

Архіви