Опозиція Львівщини: Держадміністрації тиснуть на виборчі комісії

Львівська обласна державна адміністрація і районні державні адміністрації тиснуть на виборчі комісії і дають їм вказівки, заявили 1 жовтня на прес-конференції кандидат в народні депутати від ВО «Батьківщина» Степан Кубів і голова Яворівського районного виборчого штабу ВО «Батьківщина».

Так, Іван Стецькович розповів про те, що представники Партії регіонів і її сателітів у виборчих комісіях «тупо піднімають руку» під наглядом «смотрящого» від державної адміністрації – керівника апарату Яворівської РДА п. Піха.

«Працівник юридичного відділу адміністрації постійно сидить у судах з відповідачами (у скаргах на роботу виборчкомів – ред.). У робочий час він відпрацьовує на комісії», – додав Іван Стецькович.

Своєю чергою, Степан Кубів заявив, що в державних адміністраціях комісіям дають вказівки і «консультації». Відтак він попередив голів РДА і Львівської ОДА про те, що державні адміністрації згідно з законом мають захищати права і свободи громадян.

«Закон про вибори упродовж 5 років дасть оцінку щодо кримінальної відповідальності, яку вони сьогодні почали робити», – наголосив він.

У зв’язку з цим Степан Кубів висловив переконання, що найближчим часом слід провести позачергову сесію Львівської обласної ради щодо виборів, на якій депутати дали б оцінку діям голови Львівської ОДА Михайла Костюка і усім головами РДА Львівщини.

Як інформував ZAXID.NET, Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) у проміжному звіті за період з 5 серпня по 9 вересня констатувала активне використання кандидатами в депутати адміністративного ресурсу.

Натомість начальник ГУ МВС у Львівській області Олександр Рудяк минулого тижня зазначив, що політики не скаржаться на тиск з боку міліції.

Архіви