«Опора» зафіксувала на Львівщині спробу виборчої корупції

Громадська мережа «Опора» зафіксувала один випадок спроби виборчої корупції у Львівській області. Про це повідомив 3 вересня на брифінгу член координаційної ради Громадянської мережі "Опора" Олександр Неберикут.

Громадська мережа «Опора» зафіксувала один випадок спроби виборчої корупції у Львівській області. Про це повідомив 3 вересня на брифінгу член координаційної ради Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут.

За його словами, випадок стався у Самбірському районі, порушення скоїв кандидат у нардепи Іван Білак – голова районної державної адміністрації, який агітував, перебуваючи при виконанні своїх посадових обов’язків.

Загалом по Україні «Опора» зафіксувала вже близько ста випадків виборчої корупції, зокрема спроб підкупу виборців. При цьому Олександр Неберикут наголосив, що часто юридична компетентність політичних партій, які беруть участь у виборах, є недостатньою. Тому вони не реагують належним чином на порушення.

З іншого боку, за його словами, виборчий закон не передбачає жорстких санкцій за порушення.

Своєю чергою, виконавчий директор ЛОГО Комітету Виборців України Оксана Дащаківська, відповідаючи на запитання, чому до прокуратури Львівської області не надійшло наразі жодної скарги щодо порушень на виборах, пояснила, що «це період не той». Зараз, за її словами, щойно почався період агітації. Вона спрогнозувала, що скарги з’являться ближче до самих виборів або після них і будуть пов’язані з діями членів виборчих комісій.

Окрім того, О. Неберикут додав, що представники Партії регіонів і їх партій-союзників вже почали створювати в окружних виборчих комісіях «певний сумбур». Втім, за його словами, наразі це не виходило за межі закону.

Архіви