Низька явка – це протест на вибори без вибору

На «гарячу лінію» для виборців дзвонили не тільки мешканці Львівщини, але й з інших областей. Про це на засіданні Львівського прес-клубу на тему «Підсумки виборів на Львівщині до Верховної Ради України», яке відбулася в рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) , повідомив начальник відділу адміністрування відділу державного реєстру виборців у Львівській області Федір Алєйніков.

 За його словами, виборці з інших міст цікавилися перебігом виборів у нашій області та отримували консультації з певних виборчих питань. Дзвінків щодо порушень майже не було. Водночас неочікувано мало було скарг від виборців, які не змогли проголосувати.

– Був курйозний випадок, коли виборці приїхали з-за кордону лише для того, щоби проголосувати, при тому не знялися там з консульського обліку. Отож, вони були включені в списки за кордоном, – каже Федір Алєйніков.

За словами т.в.о. голови Львівської ОДА Юрія Турянського, найактивніше в Україні голосували саме мешканці Львівської області. Всього прийшло голосувати 70 % виборців. Хоча це й менший відсоток, ніж було на виборах навесні.

Але Юрій Турянський вважає, що вибори в області пройшли відкрито, чесно і без таких порушень, які би могли вплинути на їх результат.

І, як повідомила речник ЛОГО ВГО «Комітет виборців України» Олександра Чоловська, станом на 10 годину ранку опрацьовано 90 відсотків протоколів в окружних комісіях.
– Дещо складнішою є ситуація в окрузі №121, де опрацьовано тільки 50 відсотків протоколів. Причина таких затримок – процедурні порушення та певна недосвідченість членів ДВК, – каже Олександра Чоловська.
Причина низької явки виборців, на думку Чоловської, полягає в тому,  що ще напередодні виборів виборці не визначилися, за кого голосувати. І це міг бути певний протест, що нема кого і нема з кого вибирати.

Архіви