Дотепер не було жодної виборчої кампанії, коли протягом двох місяців виборці на Львівщині постійно змінювали свої політичні уподобання.
– В силу тих подій, які відбулися в Україні, виборці поставили питання про відповідальність політичних партій і пошук нових політичних партій. Всі політичні сили пережили процеси підйому і падіння. Це стосується партії Ляшка, Гриценка, «Самопомочі», Блоку Петра Порошенка. Винятком є тільки «Народний фронт», який пішов вгору за два останні тижні, – каже Анатолій Романюк.
Водночас, за його словами, результат виборів у Львівській області був спрогнозований уже за тиждень-два до голосування.
Політолог також вважає, що на перемогу цілої низки політичних сил вплинуло використання реклами на білбордах, телебаченні тощо. Але одночасно ця реклама і не спрацювала для тих політичних партій, які вже є давно на політичному ринку.
На думку політолога з Санкт-Петербурга Павла Мєзєріна, неочікувано високий результат «Народного фронту» – це добра піар-кампанія та телевізійна картинка.
– Цей результат на фоні невиразної піар-кампанії Петра Порошенка, яка базувалася виключно на його імені, на підтримці Президента, його курсу. Це ще раз показало, що цього аргументу для українців недостатньо. Петра Порошенка не обрали на безальтернативних виборах, а погодилися в цих умовах, – каже Павєл Мєзєрін.
Низький рейтинг Олега Ляшка політолог пояснює фальстартом виборчої кампанії. І до моменту виборів він просто «здувся». А ось «Свобода» отримала те, що заслужила, втративши довіру своїх виборців за два роки.