Німецький і британський медіаконцерни створили найбільше видавництво у світі

Німецький медіаконцерн Bertelsmann і британський Pearson завершили операцію зі злиття своїх видавничих підрозділів Random House і Penguin Group, створивши найбільше видавництво світу – Penguin Random House.

Частка Bertelsmann в новому підприємстві становить 53%, Pearson – 47%.

Угода стосується видавничого бізнесу концернів у США, Великобританії, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Індії, Іспанії, а також у країнах Латинської Америки, Азії та Південної Африки. Однак Bertelsmann продовжує контролювати свою діяльність в Німеччині, а Pearson зберігає за собою права на використання бренду Penguin в освітньому бізнесі. Ні Bertelsmann, ані Pearson, згідно з умовами угоди, протягом трьох років не зможуть продати навіть частину своєї частки в Penguin Random House.

Концерни визнали, що об’єднання видавничих операцій дасть можливість створити більш сильну платформу з більш істотними ресурсами для інвестицій в нові моделі цифрового друку, а також швидкорослі ринки, що розвиваються.

Центральний офіс новоствореного Penguin Random House перебуватиме в Нью-Йорку. Розмір штату видавництва складе майже 11 тис. співробітників, а його річний обіг становитиме близько 3 млрд євро.

Головним виконавчим директором Penguin Random House стане голова ради директорів і головний виконавчий директор Random House Маркус Доле, який займав ці посади з 2008 року. Джон Макінсон, який очолював Penguin Group з 2002 року, займе посаду голови ради директорів нового видавництва.

Зі слів голови правління Bertelsmann Томаса Рабе, злиття двох видавництв є історичним. Він зазначив, що невелике підприємство, яке відкрилося 178 років тому, 1 липня 2013 року перетворилося на найбільший у світі книжковий бізнес.

У Penguin Random House увійдуть 250 видавничих фірм, його частка на світовому видавничому ринку складе близько 26% – більше, ніж у французької Lagardere (17%).

Раніше повідомлялося, що власники Springer Science + Business Media, німецького видавничого дому, погодилися продати його фонду прямих інвестицій BC Partners Limited за 3,3 млрд євро.

Архіви