Неповідомлення податкової про нового працівника не коштує 96 тис грн штрафу,- експерт

Якщо під час оформлення працівника на роботу роботодавець виконав усі умови, але з різних причин не повідомив про це в податкову, то керівника підприємства оштрафують на суму від 510 до 1700 гривень та нададуть припис – усунути це порушення.

Але штрафувати на суму в 96 тисяч – незаконно.

Про це сьогодні, 6 вересня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила партнер компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

Вона нагадала, що як тільки вступили в дію штрафні санкції за порушення Законів про працю, то роботодавців завзято почали штрафувати на величезні суми.

Роботодавці оскаржували ці штрафи в судах. І суди винесли рішення, що неповідомлення податкової про нового працівника не важить аж 96 тисяч штрафу.

– На сьогодні вже є навіть роз’яснення управління Держпраці у Черкаській області, де говориться, що якщо є наказ про прийняття працівника на роботу, працівник ознайомлений з умовами внутрішнього трудового розпорядку, йому нараховують та сплачують заробітну плату, сплачуються внески, тобто ви нічого не порушили, лише забули подати повідомлення в податкову, в такому випадку вносять лише припис. Ви цей припис мусите усунути, подати повідомлення.

Якщо ви не подасьте повідомлення після припису, то буде застосована фінансова санкція – 3200 гривень та адмінштраф від 510 до 1700 гривень, – пояснює аудитор.

А ось штраф у 96 тисяч можуть накласти тільки в тому разі, якщо з’ясують, що працівник працює без оформлення трудового договору, оформлення на неповний робочий час тощо.

Архіви